Bundesliga: szűken nyert a Dortmund, Aubameyang a hős

2017.03.17. 22:22
Aubameyang 23. bajnoki gólját ünnepli (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 25. fordulójának nyitó mérkőzésén a Borussia Dortmund hazai pályán Pierre-Emerick Aubameyang góljával 1–0-ra legyőzte a kiesés elől menekülő Ingolstadtot.

A Bajnokok Ligája negyeddöntőjének sorsolása után – melyen a Monacót húzták ki a dortmundiak mellé – még egy izgalmas esemény várt a BVB-drukkerekre péntek este: hazai pályán az Ingolstadtot fogadták.

A meglehetősen alacsony színvonalú találkozón a hazaiak nem erőltették meg magukat, így egyetlen találat esett a találkozón: a 14. percben Marcel Schmelzer beadását Pierre-Emerick Aubameyang váltotta gólra (1–0).

A gaboni csatár 23. bajnoki gólját jegyezte a jelenleg is futó szezonban (24 meccsen), ez pontosan annyi, mint amennyit a teljes Ingolstadt szerzett 25 forduló alatt.

A gól után több helyzete is volt a vendégeknek, ám vagy pontatlanul céloztak, vagy a bírói ítélet nem kedvezett nekik: az 52. percben Roman Bürki ugyan elütötte az ellenfele lábát a tizenhatoson belül, a játékvezető sípja azonban néma maradt.

Az 1–0-s hazai sikernek köszönhetően Dortmund tovább üldözi a második helyezett RB Leipziget, míg az Ingolstadt egyre távolabb kerül a még osztályozót érő 16. helytől.

NÉMET BUNDESLIGA
25. FORDULÓ

Dortmund–Ingolstadt 1–0 (Aubameyang 14.)

MÁRCIUS 18., SZOMBAT
Wolfsburg–Darmstadt 1–0 (Gómez 45+1.)
Köln–Hertha BSC 4–2 (Oszako 6., Modeste 35., 37., 63., ill. Ibisevic 50. – 11-esből, Brooks 69.)
Augsburg–Freiburg 1–1 (Sztafilidisz 38., ill. Niederlechner 30. – 11-esből)
Werder Bremen–RB Leipzig 3–0 (Junuzovic 34., Grillitsch 59., Kainz 90.)
Hoffenheim–Bayer Leverkusen 1–0 (Wagner 62.)
Eintracht Frankfurt–Hamburg 0–0