Bundesliga: a korábbi NB I-es légiós okozta a Schalke vesztét

2011.10.15. 20:35
Nem sikerült megszereznie sorozatban harmadik győzelmét a Schalkénak a német labdarúgó-bajnokságban: a 9. forduló szombat esti mérkőzésén a Kaiserslautern a korábban Magyarországon légióskodó Dorge Rostand Kouemaha vezérletével elvitte a három pontot Gelsenkirchenből (1–2).

A 30. percben Ralf Fährmann kapus elütötte Kouemahát – a kapus piros lapot, a 'Lautern büntetőt kapott, amelyből Christian Tiffert megszerezte a vezetést a vendégeknek.

A 61. percben szinte tökéletesen fordított volt a szereposztás: tizenegyest kapott a Schalke, a szabálytalankodó játékost kiállították (itt a különbség: Rodnei nem kapus), Klaas-Jan Huntelaar pedig gólra váltotta a lehetőséget.

Ezzel együtt nem maradt Gelsenkirchenben egyetlen pont sem, hiszen a hajrában újra villant Kouemaha: a Tatabánya és a Debrecen korábbi kameruni légiósa Pierre De Wit beadásából befejelte a győzelmet érő találatot – karrierje első Bundesliga 1.-es gólja volt ez.

1. Bayern München 9 7 1 1 25–1 +24 22
2. Mönchengladbach 9 5 2 2 11–6 +5 17
3. Borussia Dortmund 9 5 1 3 15–7 +8 16
4. VfB Stuttgart 9 5 1 3 14–6 +8 16
5. Werder Bremen 9 5 1 3 16–12 +4 16
6. Schalke 9 5 4 18–15 +3 15
7. Hannover 8 4 3 1 11–10 +1 15
8. Bayer Leverkusen 9 4 2 3 12–13 –1 14