Bundesliga: a hajrában kapott ki a Gladbach, élen maradt a Leipzig

CS. M.CS. M.
2019.12.15. 17:41
Mindkét csapat nyerni akart, ezúttal a hazaiak örülhettek (Fotó: AFP)
A Bundesliga 15. fordulójának legnagyobb rangadóján Wolfsburgba utazott a Mönchengladbach, mégpedig azzal a céllal, hogy visszavegye a vezetést a tabellán. Ez azonban nem jött össze neki, a hazai csapat végig győzelemre játszott, és meg is szerezte a három pontot (2–1).

Hiába kezdte parádésan az idényt a Wolfsburg, a legutóbbi öt meccséből négyet is elvesztett, és emiatt három pontra lett volna szüksége vasárnap délután a Mönchengladbach elleni rangadón, hogy visszazárkózzon az élmezőnyhöz. Csakhogy a vendégcsapat teljesen más formában utazott a „farkasokhoz”, hiszen a forduló előtt még listavezető volt, és egy sikerrel vissza is vehette volna a vezetést a tabellán a szombaton élre vágó RB Leipzig előtt.

Mindkét csapatnak szüksége volt tehát a három pontra, ami rögtön a találkozó elejétől meglátszott, már az első pár percben is adódott lehetőség mindkét együttes előtt. A gól sem váratott magára sokáig, a 13. percben Jérome Roussilon került szembe a védőjével, akit könnyedén átjátszott, majd laposan Xaver Schlager felé továbbított, ő pedig kapásból kilőtte a rövid felső sarkot (1–0).

Szinte azonnal érkezett a válasz a Gladbachtól – Alassane Pléa beadása után Breel Embolo érkezett a bal oldalon, és kapásból a hosszúba lőtt (1–1). A folytatásban próbálta ráerőltetni akaratát a vendégcsapat a Wolfsburgra, ám a nagy lehetőségeket így is az utóbbi dolgozta ki a félidőig.

A második játékrészben mindkét védelem kontrollálta a támadósorokat, hiába próbált mezőnyfölényt kialakítani a vendégegyüttes, az érdemi helyzetek ezúttal is a túloldalon jöttek. A mérkőzést is a Wolfsburg döntötte el, a ráadás első percében egy bedobást követően fejessel próbált felszabadítani a Gladbach, ám a labda Maximilian Arnold elé került, aki könyörtelen kapáslövéssel betalált, kiharcolva csapata számára a győzelmet (2–1).

A Mönchengladbach ezzel a vereséggel visszacsúszott a tabella második helyére, és két ponttal van lemaradva a Gulácsi Pétert és Willi Orbánt soraiban tudó RB Leipzig mögött.

NÉMET BUNDESLIGA
15. FORDULÓ
Wolfsburg–Mönchengladbach 2–1
(Schlager 13., Arnold 91., ill. Embolo 15.)
Pénteken játszották
Hoffenheim–Augsburg 2–4
(Skov 14., Locadia 80., ill. P. Max 11., 51. – a másodikat 11-esből, F.
Jensen 56., Iago 85.)
Szombaton játszották
Fortuna Düsseldorf–RB Leipzig 0–3 (Schick 2., Werner 58. – 11-esből, Mukiele 75.)
Bayern München–Werder Bremen 6–1 (Ph. Coutinho 45., 63., 78., Lewandowski 45+4., 72., Th. Müller 75., ill. Rashica 24.)
Hertha BSC–Freiburg 1–0 (Darida 53.)
1. FC Köln–Bayer Leverkusen 2–0 (J. Córdoba 73., Bornauw 84.)
Mainz–Borussia Dortmund 0–4 (Reus 32., Sancho 66., T. Hazard 69., Schulz 84.)
Paderborn–Union Berlin 1–1 (Pröger 32., ill. Ingvartsen 7.)