Bundesliga: a Bayern a második félidőben alaposan elintézte a Herthát

2020.01.19. 17:21
Robert Lewandowski már 20 bajnoki gólnál jár az idényben (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 18. fordulójában a Bayern München 4–0-ra legyőzte idegenben a Hertha BSC-t.

Serge Gnabry nem, Robert Lewandowski viszont ott volt a kezdőcsapatban – mindketten sérüléssel bajlódtak a téli szünetben, a lengyel ágyékműtéten esett át, nem is tartott a csapattal a katari edzőtáborba.

A hazaiaknál a kezdőcsapatban kapott helyet Santiago Ascacíbar, akit néhány héttel ezelőtt 10 millió euróért vásárolt meg a berlini klub a VfB Stuttgarttól.

A találkozót a müncheniek kezdték intenzívebben, a hazaiak azonban jól állták a sarat, eredményesen védekeztek. Az első félidőben így gól nélküli döntetlennel mehettek a szünetre a csapatok.

A második játékrészben aztán még egy lapáttal rátett Hansi Flick csapata, aminek a 60. percben meg is lett az eredménye: Ivan Perisic fejelte le Thomas Müller elé a labdát, aki közelről lőtt a kapuba.

Müller az első és egyetlen Bundesliga-játékos, aki 2009 óta mind a 12 különböző naptári évben gólt szerzett a ligában.

Nem sokkal később Robert Lewandowski is a kapuba talált, azonban a gólt nem adta meg a játékvezető, Jarstein kapus már birtokolta a labdát, amikor a bajorok gólvágója kifejelte azt a kezei közül.

A 73. percben Lewandowski aztán már érvényes gólt szerzett, ezúttal tizenegyesből: a szöglet után ollózni igyekvő Leon Goretzkát húzták vissza a kezénél, Tobias Stieler nem habozott, egyből a sípjába fújt.

Alig néhány perc telt el és már három volt a Bayern előnye. Thiagót ugratta ki remek ütemben Goretzka, a spanyol pedig nem kegyelmezett, a léc alá bombázott.

És itt még nem volt vége! A 84. percben Müller tekert középre, Ivan Perisic pedig fejelt, a labdába ugyan beleért a Hertha kapusa, ám a labda átcsorgott a gólvonalon.

A címvédő Bayern München magabiztosan nyert, ezzel sorozatban négy bajnoki győzelemnél jár, s megelőzve a Borussia Mönchengladbachot, feljött a második helyre.

NÉMET BUNDESLIGA
18. FORDULÓ
Hertha BSC–Bayern München 0–4 (Th. Müller 60., Lewandowski 73. – 11-esből, Thiago 76., Perisic 84.)

Később
18.00: Paderborn–Bayer Leverkusen (Tv: Sport2)

Korábban közölt eredmények
RB Leipzig–Union Berlin 3–1 (Werner 51., 83., Sabitzer 57., ill. Bülter 10.)
Augsburg–Borussia Dortmund 3–5
(Niederlechner 34., 55., Richter 46., ill. Brandt 49., Haaland 59., 71., 79., Sancho 61.)
Fortuna Düsseldorf–Werder Bremen 0–1 (Kastenmeier 67. – öngól)
Hoffenheim–Eintracht Frankfurt 1–2 (Sztafilidisz 48., ill. Dost 18., Chandler 62.)
1. FC Köln–Wolfsburg 3–1 (J. Córdoba 22., 45+2., Hector 62., ill. Steffen 66.)
Mainz–Freiburg 1–2 (Mateta 82., ill. Kvon Csang Hun 28., Petersen 41.)
Schalke–Borussia Mönchengladbach 2–0

1. RB Leipzig 18 12 4 2 51–21 +30 40
2. Bayern München 18 11 3 4 50–22 +28 36
3. Mönchengladbach 18 11 2 5 33–20 +13 35
4. Borussia Dortmund 18 9 6 3 46–27 +19 33