Szoboszlai gólpasszig jutott, a Leipzig egy pontot szerzett Kölnben

D. Á.D. Á.
2021.09.18. 18:20
Szoboszlai szabadrúgását bravúrral védte Horn (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 5. fordulójában az 1. FC Köln 1–1-et játszott az RB Leipziggel.

NÉMET BUNDESLIGA
5. FORDULÓ
1. FC Köln–RB Leipzig 1–1 (0–0)
Köln,
RheinEnergieStadion, 25 000 néző. Vezette: Felix Brych
Köln: Horn – Hector, Czichos (Meré, 31.), Kilian, Schmitz (Özcan, 82.) – Skhiri – Thielmann (Schindler, 82.), Duda, Ljubicic – Modeste (S. Andersson, 68.), Uth (Ehizibue, 68.). Vezetőedző: Steffen Baumgart
RB Leipzig: Gulácsi – Klostermann, Orban, Simakan, Gvardiol – Haidara (T. Adams, 85.), Kampl – Nkunku, Dani Olmo (Forsberg, 58.), Szoboszlai (Laimer, 90+3.) – André Silva (Poulsen, 58.). Vezetőedző: Jesse Marsch
Gólszerző: Modeste (54.), ill. Haidara (71.)

A mérkőzés elején rögtön egymásnak estek a csapatok, s két távoli lövéssel egy gyors gólváltás is lehetett volna. Előbb Nkunku tekerése jött ki a bal kapufáról, majd Duda bődületes kapáslövése törte majdnem ketté a kapufát.

A 17. percben Szoboszlai Dominik ismét megmutatta, mennyire veszélyes szabadrúgáslövő, próbálkozását nagyszerűen védte az egész mérkőzésen remekül teljesítő Timo Horn. A magyar válogatott középpályásának volt egy gólja is, de azt les miatt – jogosan – érvénytelenítette Felix Brych.

Nemcsak a Leipzig járt így, előbb Mark Uth, majd Anthony Modeste találatát is visszavonta a bíró les miatt. A francia támadó a második félidő elején, az 54. percben végül csak betalált, igaz először itt is szabálytalanságot jelzett a játékvezető – a VAR közbeszólt, a kölniek pedig örülhettek (1–0).

A Leipzig egygólos hátrányban egyre többször merészkedett előre, s néhány elpuskázott lehetőség után a 71. percben összejött az egyenlítés – Szoboszlai szögletére Amadou Haidara érkezett, fejese után a labda a lécről vágódott a kapuba (1–1).

A hajrában sokszor kettészakadt a pálya, mindkét csapat meg akarta nyerni a mérkőzést. A ráadás pillanataiban Szoboszlai ugrott ki, egy az egyben megpróbálta átpöckölni a labdát Hornon, akinek a fejében akadt el a labda. Egy perccel később egy gyors kontrából a csereként pályára lépő Andersson tüzelt kapura, Gulácsi védeni tudott, majd a kipattanót is begyűjtötte Duda gyenge ismétlése után.

Végül a csapatoknak be kellett érnie az egy ponttal – a Leipzig a 13., a Köln a 6. helyen áll ezzel a döntetlennel.

Szombati mérkőzések
Bayern München–Bochum 7–0
(L. Sané 17., Kimmich 27., 65., Gnabry 32., Lambropulosz 43. – öngól, Lewandowski 61., Choupo-Moting 79.)
Augsburg–Borussia Mönchengladbach 1–0
(Niederlechner 80.)
Arminia Bielefeld–Hoffenheim 0–0
Mainz–Freiburg 0–0

Vasárnap
15.30:
VfB Stuttgart–Bayer Leverkusen (Tv: Arena4)
17.30: Borussia Dortmund–Union Berlin (Tv: Arena4)
19.30: Wolfsburg–Eintracht Frankfurt
Pénteken játszották
Hertha BSC–Greuther Fürth 2–1
(Ekkelenkamp 61., M. Bauer 79. – öngól, ill. Hrgota 57. – 11-esből)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+4. perc: ÉS ITT A VÉGE, EGY-EGY PONTOT SZEREZTEK A CSAPATOK!

90+3. perc: A KÖLN IS MEGNYERHETTE VOLNA! Andersson vezette a labdát a tizenhatoson belülre, majd középre bombázott, a kipattanót Duda feladta a még földön fekvő Gulácsinak.

90+3. perc: Szoboszlainak ennyi volt a mai meccs, Laimer állt be az utolsó percekre.

Négy perc a ráadás…

90+1. perc: SZOBOSZLAI ELDÖNTHETTE VOLNA! A támadó középpályás remekül indult be a területbe, egy az egyben találta magát, s megpróbálta átpöckölni Hornt, aki viszont fejjel védett.

90. perc: a jobb oldalról próbálkozott a Köln egy beadással, Gulácsi simán fogta.

85. perc: újabb csere, Haiadra helyén Adams folytatja.

82. perc: két csere a hazaiaknál, Özcan és Schindler érkezett a pályára.

81. perc: MEGINT HORN! Poulsen bombázott szembe a kapuval, de Horn megint a helyén volt.

81. perc: MICSODA MENTÉS! Nkunku került ziccerbe, Ehizibue nem adta fel a futóversenyt, s parádésan szerelte a franciát.

79. perc: Szoboszlai húzott befelé, majd egy lapos lövéssel próbálkozott, Horn szépen hárított.

79. perc: újabb sárga, most Schmitznek mutatta fel a bíró.

76. perc: Klostermann állította meg szabálytalanul a kölni kontrát, jutalma egy sárga lap.

72. perc: EGY PERC ALATT FORDÍTHATOTT VOLNA A LEIPZIG! Nkunku került helyzetbe, nem sokkal ment mellé a lövése.

71. perc: EZT MÁR BIZTOSAN MEGADJÁK, 1–1! Szoboszlai Dominik a rövidre ívelt be szögletből, Haidara fejelt a kapuba, még a léc is a segítségére volt.

68. perc: kettőt cserél a Köln, a gólszerző Modeste és Uth megy le, Andersson és Ehizibue jön be.

66. perc: Forsberg parádésan tekert a kapuba, lesen tartózkodott, amikor labdához jutott, így ez a találat sem érvényes.

65. perc: MI MARADT KI?! Forsberg remek labdát adott Poulsennek, aki még át is vehette azt, utána viszont csúnyán mellé lőtt.

64. perc: egy Leipzig-szöglet után Forsberg tüzelt kapásból, Horn nagyot védett. Nem sokkal később Nkunku is próbálkozott, de pont középre ment a labda.

62. perc: Thielmann adott középre, ismét Modeste érkezett a hosszún, nagyon kellett a mentés a vendégektől. A második félidő egyelőre a Kölnről szól.

58. perc: Forsberg és Poulsen érkezik a Leipzigbe, Olmo és Silva megy le.

57. perc: ÉS MEGADJA A BÍRÓ, VEZET A KÖLN! Modeste végül csak ünnepelhet, a harmadik hazai gólt hosszas tanácskozás után csak megadta a bíró.

Szóltak a bíró fülére, visszanézi az esetet…

54. perc: ez hihetetlen, négy percen belül Modeste második gólját is elveszi Felix Brych. Simakan esett el, a német bíró úgy ítélte meg, hogy Uth szabálytalankodott vele. Pedig a francia megint nem hagyott esélyt Gulácsinak…

50. perc: és egy újabb lesgól! Megint Modeste tartózkodott előrébb a vendég védőknél, így hiába a szép befejezés, marad a 0–0.

49. perc: EZ KÖZEL VOLT! Modeste felé jön a labda, a francia csatár a hosszú felé csúsztat, néhány centivel ment mellé.

48. perc: helyzet itt, helyzet ott! Előbb egy vendég szöglet után Klostermann lőtt mellé, majd Duda tekerését tolta oldalra Gulácsi Péter.

46. perc: nem cseréltek a trénerek a szünetben, jöhet a folytatás!

ELSŐ FÉLIDŐ

45+3. perc: ennyi volt az első félidő, egyelőre nincs gól, de az iramra nem lehet panasz.

45+1. perc: most a másik szélső védő, Schmitz lőtt kapura, Gulácsinak ezúttal nem kellett védenie. A próbálkozás megpattant, de a bíró nem vette észre.

45. perc: a Köln még támadást indított a félidő előtt, a tizenhatos sarkáról Hector vállalta el, Gulácsi biztos kézzel fogta.

43. perc: Klostermann rúgta fel Uthot, aki kicsit fájlalta a lábát, de végül nem kért ápolást. Pár másodperccel később Modeste késett el, ezt Willi Orbán bánta.

41. perc: Silva került helyzetbe, de nem maradt elég tere a lövéshez. Szép védekezés.

37. perc: szép, gyors támadást vitt végig a Köln, de Modeste kicsit hamarabb indult a kelleténél, így középre passzolt labdájából Mark Uth hiába talál a kapuba, a játékvezető érvényteleníti a gólt.

31. perc: Steffen Baumgart érzi, hogyha Czichos pályán marad, tíz emberre fogyatkozhat a Köln. Ennek érdekében gyorsan lecseréli, a helyén Meré folytatja.

31. perc: Guardiol keveredett át a jobb oldalra, Ljubicic lépett oda keményen, őt is megnézik az orvosok.

27. perc: a sárga lapos Czichos rúgta fejbe André Silvát, akit most ápolni kell. A kölni védőnek nem ártana figyelni, ha a pályán akar maradni…

25. perc: megint a magyar válogatott középpályása próbálkozott, ezúttal messziről lőtte el, a megpattanó labda éppen csak mellé ment.

24. perc: Szoboszlai indult be a védők mögé, de a labda egy kicsit hosszú volt, így Horn elcsípte.

Egyelőre a Leipzig támad többet, a vendégek összesen ötször próbálkoztak kapura lövéssel, míg a hazaiak csak kétszer. A labdát is többet birtokolják Gulácsiék.

17. perc: MICSODA JELENET! Szoboszlai remekül tekerte el a sorfal fölött, Horn azonban óriásit védett.

16. perc: Kilian adta el a labdát a saját térfelén, majd Olmót felrúgta a pánikoló Czichos. Jó helyről jöhet szabadrúgással az RB Leipzig.

14. perc: Haidara próbálta meglepni Horn kapust, de a német magabiztosan védte a távoli kísérletet. Szoboszlai szögletét azonnal kivágták a hazaiak.

11. perc: ÓRIÁSI LÖVÉS, MOST A KÖLN TALÁLTA EL A KAPUFÁT! Duda lőtt kapásból a tizenhatos vonaláról, Gulácsi repült ugyan, de erre nem ért volna oda.

10. perc: Hector próbálkozna egy beadással, de Klostermann tanárian szerelt.

8. perc: KAPUFA! Nkunku ragyogóan tartotta meg a labdát, majd 25-ről szúrta rá, a lövése a bal kapufán csattant. Ezt Horn csak nézte.

5. perc: Szoboszlai-gól, de les… Nkunku passzolt Silvának, aki egyből tette a magyar válogatott játékosának, s hiába fejezte be higgadtan az akciót, a partjelző egyből beintette a lest.

3. perc: helyzet! A vendégek az ellenfél térfelén szereztek labdát, Nkunku futott fel a jobb oldalon, majd gurított vissza, a lövés azonban mellé szállt.

2. perc: erős kezdés a hazaiaktól, rögtön megpróbálják a Leipziget beszorítani.

1. perc: elindult a mérkőzés, a vendégek kezdtek.

A MÉRKŐZÉS ELŐTT

A Köln a hetedik, a Leipzig csak a 15. pozícióból várhatja az összecsapást.

Jesse Marsch együttese hét közben a Manchester City ellen játszott egy gólokban gazdag, 6–3-as mérkőzést a Bajnokok Ligájában. Nkunku hiába lőtt mesterhármast, az angolok szinte mindig azonnal válaszoltak a lipcseieknek.

A Köln meglepően jól rajtolt, csupán egyetlen veresége van a gárdának a bajnokságban – Modeste-ék a Bayern München vendégeként maradtak alul 3–2-re egy izgalmas és fordulatos találkozón. A kölniek az Allianz Arénában megmutatták, senkitől sem félnek, bárkit képesek megszorongatni.

Az RB Leipzig pocsékul kezdte a 2021–2022-es Bundesliga-idényt: négy mérkőzésből háromszor is kikapott, kétszer gólt sem lőtt, legutóbb pedig egy 4–1-es zakóba futott bele hazai pályán a Bayern München ellen. Hozzá kell tenni a Stuttgart elleni győzelem szépre sikeredett, a 4–0-ra végződő találkozón Szoboszlai Dominik kétszer is betalált.