Blaszczykowski és Lewandowski góljaival nyert a Dortmund

2013.01.25. 22:22
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 19. fordulójában a címvédő Borussia Dortmund odahaza könnyedén legyőzte a Nürnberget.

A mérkőzés főhőse a kétgólos Jakub Blaszczykowski volt (Fotó: Action Images)

Egy emberöltő óta nem nyert a Nürnberg a Borussia Dortmund otthonában bajnokit, így országos, sőt, nagyvilági egyesnek számított kettejük találkozója. A címvédőnél csak a kispadon kapott helyet Nuri Sahin, akit nemrégiben igazolt vissza (kölcsönbe) a Real Madridtól a klub. Természetesen a Weidenfeller – Piszczek, Hummels, Felipe Santana, Schmelzer – Kehl, Gündogan – Blaszczykowski, Götze, Lewandowski – Reus csapattal felálló Dortmund kezdte jobban a mérkőzést, előbb Sebastian Kehl fejelt nem sokkal a léc fölé, majd Robert Lewandowski lőtt hat méterről az üres kapu mellé, szorongatott helyzetből. Jó tíz percet kellett várnunk a következő ziccerre: Lewandowski fejelt hét méterről a kapus kezei közé.

Nemcsak emiatt mérgelődhettek a hazai szurkolók, mert a 15. percben Felipe Santana két hatalmas hibát is elkövetett pár másodpercen belül, szerencséjére kapusa, Roman Weidenfeller mindkétszer hatalmasat védtek.

Alig szuszogták ki magukat a szurkolók, máris ugorhattak fel újra: előbb amiatt, mert az egyik előző helyzetet kihagyó Timo Gebhart finoman megtolta a tizenhatoson belül Jakub Blaszczykowskit, és ezért büntető járt, majd azért, mert a sértett higgadtan a bal alsóba lőtt. A 21. percben pedig már duplázott a lengyel: Mario Götze beadását három védő közül, öt méterről vágta a kapuba (2–0). A várt góleső elmaradt, bár az első félidőben Lewandowski legalább lesről betalált a Nürnberg kapujába.

A szünetben sem frissültek fel annyira a játékosok, hogy olyan tempóban és annyira élvezhetően futballozzanak, mint az első negyedórában. Lewandowski a rend kedvéért még kihagyott egy újabb ajtó-ablak helyzetet, aztán pár kisebbet, „Kuba” Blaszczykowski küzdött a mesterhármasért, de ő gólt már nem szerzett. A hazai játékosok néha már vicces módon még gólhelyzetből is Robert Lewandowskit keresték a labdával – a 88. percben végül csak összejött neki: egy szép Santana, Reus akció végén a támadó tíz méterről a léc alá bombázott.

Könnyedén győzött odahaza tehát a címvédő, dicséretes módon hajtott a Nürnberg, egyáltalán nincs miért szégyenkezniük a vendégeknek.

BORUSSIA DORTMUND–NÜRNBERG 3–0

1. Bayern München 18 14 3 1 46– 7 +39 45
2. Borussia Dortmund 19 10 6 3 43–20 +23 36
3. Bayer Leverkusen 18 11 3 4 36–23 +13 36
4. Eintracht Frankfurt 18 9 3 6 34–30 +4 30
5. Schalke 18 8 4 6 32–29 +3 28
6. Freiburg 18 7 6 5 24–18 +6 27
7. Mainz 18 8 3 7 24–21 +3 27