A Leverkusenre a BL-főtábla, a Werderre izzasztó hajrá vár

2013.05.04. 17:46
A zöld mezes Szókratisz Papasztathopulosz és brémai csapattársai nagy esélyt szalasztottak el (Fotó: Reuters)
A Leverkusen idegenben 2–0-ra legyőzte a Nürnberget a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 32. fordulójának szombat délutáni programjában, és sikerével biztossá tette, hogy a legrosszabb esetben a harmadik helyen végez, azaz ott lesz a Bajnokok Ligája következő szezonjának főtábláján. A Werder Bremen utolsó pillanatokbeli összecsuklása és a sereghajtó Greuther Fürth idegenbeli győzelme színesítette a szombati palettát. Magyar légiós egyik meccsen sem lépett pályára.

NÜRNBERG–LEVERKUSEN 0–2

A Leverkusen úgy lépett pályára Nürnbergben, hogy győzelmével százszázalékosan biztossá teheti őszi jelenlétét a Bajnokok Ligája csoportkörében. Ömer Toprak fejesével meg is született az első félidő képét híven tükröző vezető gól, és amikor a második játékrész közepén Stefan Kiessling értékesítette a kezezés miatt befújt büntetőt, nagyjából biztossá vált, hogy a Bayer eléri célját. El is érte. A Leverkusen hat forduló óta veretlen, Kiessling pedig a csapat történetének első játékosa, aki eléri a 23 gólos határt egy Bundesliga-szezonban.

BREMEN–HOFFENHEIM 2–2

A Hoffenheim az életéért küzd, de az utóbbi hetekben váratlanul kínos helyzetbe került a Werder is, avagy a délutáni program egyik legélesebb meccsét Brémában rendezték meg. A tíz forduló óta nyeretlen hazaiak nagyon gyorsan előnyhöz jutottak: Aaron Hunt már az első percben büntetőt harcolt ki, és mindössze 74 másodperc pergett le a meccsből, amikor a sértett megszerezte a vezetést – mint utóbb kiderült, a Bundesliga 21. századi leggyorsabb tizenegyesgóljával... A játékrész közepén Kevin De Bruyne megduplázta az előnyt, és egészen az utolsó percekig úgy tűnt, meglesz a régóta várt brémai győzelem. Mégsem lett meg: a csereként beálló Sven Schipplock gyors duplával kiegyenlített! Mindkét csapatra izgalmas véghajrá vár.

STUTTGART–FÜRTH 0–2

Két magyar légiósa, Stieber Zoltán és Varga József nélkül érkezett Stuttgartba a már kiesett Greuther Fürth, és bár az első félidőt a hazaiak uralták, a szünet után a vendégek kerültek előnybe: Szakai Gotokuról a saját kapujába pattant a labda. A hajrában a Fürth tizenegyest rúghatott (sőt az esetnél emberelőnybe is került), és bár Sven Ulreich kivédte Bernd Nehrig lövését, nem sokkal a lefújás előtt Ilir Azemi biztossá tette a meglepő vendégsikert. A Fürth egymás után a második idegenbeli bajnokiját nyerte meg, de a hajrá kései, már nem hozhat menekvést. Hajnal Tamás a napokban bokaszalag-szakadást szenvedett, így nem lehetett ott a VfB segítségére.

HANNOVER–MAINZ 2–2

A hat forduló óta nyeretlen Mainz nem számíthatott a sérült Szalai Ádámra Hannoverben, rövid ideig mégis úgy tűnt, hogy véget vet rossz sorozatának. Nicolai Müller gólját azonban Artur Sobiech fejjel hamar megválaszolta, és a második félidőben a Hannover – a 65. perctől immár emberhátrányban játszva – Mame Diouf lövésével a vezetést is megszerezte. Müllerben volt még egy gól, így az egyik félnek sem túl jó döntetlennel ért véget az Európa-ligára kacsingató két csapat küzdelme. A Hannover sem vethette be régóta sérült magyar légiósát, Huszti Szabolcsot.

EINTRACHT FRANKFURT–DÜSSELDORF 3–1

A Frankfurt még nem tett le a BL-selejtezőt érő negyedik hely megszerzéséről, az álom megvalósításához azonban elengedhetetlenül fontos volt a Düsseldorf legyőzése. Alexander Meier az első félidő derekán megszerezte a vezetést (a házi gólzsáknak ez volt a 14. gólja ebben a bajnoki szezonban, később jött a 15. is), majd a szünet után Srdjan Lakic befejelte a másodikat. A kiesés elkerüléséért harcoló, következésképp lankadatlanul támadó Fortuna szépített, de a három pont a papírformának megfelelően végül Frankfurtban maradt.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
32. FORDULÓ
Szombati mérkőzések
Hannover–Mainz 22
(Sobiech 36., M. Diouf 70., ill. N. Müller 25., 79.)
Stuttgart–Fürth 0–2 (Szakai 51. – öngól, Azemi 89.)
Bremen–Hoffenheim 2–2 (Hunt 2. – 11-esből, De Bruyne 24., ill. Schipplock 85., 91.)
Nürnberg–Leverkusen 0–2 (Toprak 26., Kiessling 62. – 11-esből)
Eintracht Frankfurt–Düsseldorf 31 (Meier 30., 87., Lakic 50., ill. Schahin 78.)
Dortmund–Bayern München 18.30 (Tv: Eurosport2)

1. Bayern München 31 27 3 1 90–14 +76 84
2. Borussia Dortmund 31 19 7 5 76–36 +40 64
3. Bayer Leverkusen 32 17 8 7 61–38 +23 59
4. Schalke 32 15 7 10 55–47 +8 52
5. Eintracht Frankfurt 32 14 7 11 46–43 +3 49
6. Freiburg 31 12 9 10 40–37 +3 45