Nemzetisport.hu nyomtatott 2008.03.22 17:53 Frissítve: 2011.10.18 02:48

A Bayern München hazai pályán verte meg a Bayer Leverkusent

A listavezető Bayern München 2-1-es győzelmet aratott hazai pályán a német labdarúgó-bajnokság élvonalában (Bundesliga). A hazai csapatban Luca Toni duplázott, a végeredményt Dimitrij Bulikin találata alakította ki.

LucaToni kétszer betalált, a Bayern 2-1-re nyert a Leverkusen ellen, s mivel a Hamburg sem nyert, tovább növelte előnyét a bajnokság élén. A bajorok előnye immár hét pont a HSV-vel szemben.

Az olasz támadó már a mérkőzés 17. percében betalált a Bayer kapujába Miroslav KLose átadását követően. Toni a második félidő hasonló periódusában volt ismét eredményes, gyakorlatilag félóra elteltével eldöntötte a három pont sorsát.

Bulikin a hajrában ugyan szépített, a Leverkusen azonban nem tidott ponttal távozni az Alianz Arénából.

Ami a magyarokat illeti!

A Karlsruhe csapatában Sebastian Freis 63. percben szerzett gólja pontot mentett a Borusia Dortmund otthonában. A találatnál a 76 perc játéklehetőséget kapó Hajnal Tamás volt az előkészítő.

A Hannoverben Huszti Szabolcs kezdőként 75 perc játéklehetőséget kapott. Miután lehozták a magyar középpályást 1-0-s vezetésnél, a Duisburg egyenlített.

BUNDESLIGA

25. FORDULÓ:
Bayern München – Bayer Leverkusen 2-1 (Toni 17., 59., ill. Bulikin 83.)
Borussia Dortmund – Karlsruhe 1-1 (Petric 24., ill. Freiss 63.)
Duisburg – Hannover 1-1 (Lamey 77., ill. Stajner 42.)
Nurnberg – Bochum 1-1 (Misimovic 8., ill. Sestak 5)
Stuttgart – Hansa Rostock 4-1 (Pardo 52., Cacau 54., Gomez 87., Bastürk 90+2., ill. Gomez)
Wolfsburg – Hamburg 1-1 (Ljuboja 52., ill. Reinhardt 14.)
2021.09.21 00:17:10

Német labdarúgás BOBORY BALÁZS

ALAPVONAL. Dárdai Pál esete azért eltér a fent leírtaktól, bár néha kísértetiesen hasonló a magyar edző és a német klub hosszú évekre visszanyúló viszonya. (...) A magyar szakembernek sikerült kihúznia a gödörből a Hertha szekerét, csapata egymás után két bajnoki mérkőzést nyert meg.

2021.09.18 18:02:08

Német labdarúgás D. Á.

A magyar válogatott támadó középpályása a hajrában eldönthette volna a mérkőzést, de Horn nagyot védett.

2021.09.17 11:26:02

Német labdarúgás BACSKAI JÁNOS

Dárdai Márton gólpasszal és fegyelmezett védőmunkával járult hozzá a sikerhez, Ekkelenkamp is remekelt.

2021.09.11 18:03:28

Német labdarúgás K. T. I.

A második félidőben a címvédő sokkal élesebben, hatékonyabban futballozott – és szerencséje is volt.