Nemzetisport.hu nyomtatott 2008.03.02 23:40 Frissítve: 2011.10.15 02:43

Németország: meglepetésre kikapott a Leverkusen Bochumban

A Bochum nagy meglepetésre hazai pályán 2–0-ra megverte a Bayer Leverkusent a német labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában. A Hamburg 4–1-es győzelmet aratott a Frankfurt ellen.

A német első osztályú labdarúgó-bajnokság harmadik és negyedik helyezettje is pályára lépett vasárnap.
A forduló előtt előrébb tanyázó Bayer Leverkusen beleszaladt egy sima vereségbe Bochumban, a tizenharmadik helyezett hazai gárda 2–0-val küldte haza Michael Skibbe együttesét.

A Hamburg viszont nem botlott, Rafael van der Vaarték magabiztosan verték meg az Eintracht Frankfurtot, és átvették a harmadik helyet a tabellán.

BUNDESLIGA

22. FORDULÓ
Bochum–Bayer Leverkusen 2–0 (Zdebel 66., Dabrowski 88.)
Hamburg–Eintracht Frankfurt 4–1 (Guerrero 5., 79., De Jong 57., Zidan 83., ill. Kirjakosz 70.)

Német labdarúgás BOBORY BALÁZS

ALAPVONAL. Dárdai Pál esete azért eltér a fent leírtaktól, bár néha kísértetiesen hasonló a magyar edző és a német klub hosszú évekre visszanyúló viszonya. (...) A magyar szakembernek sikerült kihúznia a gödörből a Hertha szekerét, csapata egymás után két bajnoki mérkőzést nyert meg.

2021.09.18 18:02:08

Német labdarúgás D. Á.

A magyar válogatott támadó középpályása a hajrában eldönthette volna a mérkőzést, de Horn nagyot védett.

2021.09.17 11:26:02

Német labdarúgás BACSKAI JÁNOS

Dárdai Márton gólpasszal és fegyelmezett védőmunkával járult hozzá a sikerhez, Ekkelenkamp is remekelt.

2021.09.11 18:03:28

Német labdarúgás K. T. I.

A második félidőben a címvédő sokkal élesebben, hatékonyabban futballozott – és szerencséje is volt.