Nemzetisport.hu nyomtatott 2007.09.22 17:42 Frissítve: 2012.01.24 02:52

Az első tizenöt percben minden lényeges kérdés eldőlt Brémában

Magabiztos, háromgólos győzelmet aratott a német labdarúgó-bajnokság élvonalában (Bundesliga) a Werder Bremen a VfB Stuttgart ellen. A találkozón a fontosabb dolgok már az első negyedórában lezajlottak, ezalatt a rövid periódus alatt a hazai csapat háromszor, míg a vendég egyszer talált a kapuba. Gyakorlatilag tizenöt perc elteltével eldőlt a találkozó, ám Diego a 90. percben betalált, és kialakította a 4-1-es végeredményt.

Diego, Hugo Almeida és Dusko Tosic öröme tökéletesen érthető
Reuters
Az előző bajnokságban ugyanez a szereposztás a vendégek sikerét hozta. Akkor a werder Hilbert öngóljával és Zidan találatával már fél óra elteltével kétgólos előnybe került, ám a későbbi bajnok három gólt szerezve fordított és végül begyüjtötte a három pontot.

Rögtön a 3. percben megszerezte a vezetést a hazai csapat Hugo Almeida kényszerítőzött a Daniel Jensennel, a visszakapott labdát pedig valami irdatlan erővel vágta a Raphael Schäfer "szemei közé" a portugál játékos. (1-0)

És, ha egy üzlet egyszer beindul! Egy perccel később már kettő volt a hazaiak előnye - akárcsak Almeida góljainak száma. A brémai csatár kisértetiesen hasonló helyzetből (a tizenhatoson belülről, kisé balról), mint az első gólnál szerzett újabb találatot. Ezúttal Almeida váltott: nem erőből a kapus kezei fölé, hanem okosan a hosszú alsó sarokba gurított. (2-0)

Sokkoló eredmény volt ez az előző bajnokság aranyérmesének, gyakorlatilag még el sem kezdődött az összecsapás, és máris kétgólos hátrányba kerültek. A monumentális pofonból azonban úgy tűnt talpra tud állni Armin Veh együttese.

A rosszul lesreállító brémai védők között Sami Khedira lépett ki, majd okosan a középen érkező Mario Gomezhez passzolt, akinek nem okozott gondot a labdát az üres kapuba továbbítani. (2-1)

Nem sokáig reménykedhettek azonban a stuttgartiak: Boubacar Sanogo fejesgóljával ismét kettővel veetett a Werder. A színes bőrű játékos Petri Pasanen jobb oldali beadását bólintotta Schäfer kapujába. (3-1)

Negyedóra elteltével négy találatot láthatott a stadionba kilátogató 40000 néző, a maradék 75 perc alatt azonban mindössze egyet. Diego a rendes játékidő utolsó percében góljával kialakította a 4-1-es végeredményt.

BUNDESLIGA, NÉMET ÉLVONALBELI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG:

• 6. FORDULÓ:
  • Energie Cottbus-Wolfsburg 1-2 (Sörensen 32. ill. Dzeko 22., Krzynowek 83.)
  • Hamburger SV-Nurnberg 1-0 (Van der Vaart 53.)
  • Hansa Rostock-Duisburg 2-0 (Hähnge 34., Kern 53.)
  • Hertha BSC-Borussia Dortmund 3-2 (Pantelic 43., Lucio 54., Okoronkwo 76. ill. Petric 31., 88.)
  • Schalke-Arminia Bielefeld 3-0 (Kuranyi 24., Asamoah 54., Rafinha 65.)
  • Werder Bremen-Stuttgart 4-1 (Almeida 3., 4., Sanogo 15., Diego 90. ill. Gomez 13.)

Német labdarúgás D. Á.

A magyar válogatott támadó középpályása a hajrában eldönthette volna a mérkőzést, de Horn nagyot védett.

2021.09.17 11:26:02

Német labdarúgás BACSKAI JÁNOS

Dárdai Márton gólpasszal és fegyelmezett védőmunkával járult hozzá a sikerhez, Ekkelenkamp is remekelt.

2021.09.11 18:03:28

Német labdarúgás K. T. I.

A második félidőben a címvédő sokkal élesebben, hatékonyabban futballozott – és szerencséje is volt.

2021.09.02 13:40:27

Szerzett egy védőt még a Dortmund, barcelonai csodagyereket vett a Leipzig a bajoroktól kapott pénzen.

2021.08.28 23:08:34

NYÁRI ÁTIGAZOLÁSOK, 2021. Két csatáráért 50 millió eurót kapott a Hertha • Raiola segítségével készül a Bajnokok Ligájára a Wolfsburg?