Nemzetisport.hu nyomtatott 2007.08.26 19:47 Frissítve: 2011.10.07 02:43

Veretlen maradt, de már négy pontra a Bayern mögött a Schalke

Halil Altintop gólja mentette meg a vereségtől a legutóbbi baajnokság ezüstérmesét, a Schalkét, amely a Wolfsburg otthonában 1-1-es döntetlenre végzett a labdarúgó Bundesliga 3. fordulójában. A másik vasárnapi mérkőzésen az Eintracht Frankfurt 1-0-ra legyőzte a Rostockot.

Kevin Kuranyi (kék mezben) fejese előzte meg Halil Altintop találatát
Imago

Szavazás

Melyik csapat nyeri a német labdarúgó-bajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
A VfL Wolfsburg kis híján megszerezte második győzelmét, miután a lengyel Jerzy Krzynowek góljával egészen a véghajráig vezetett a vendég Schalke 04 ellen.

Krzynowek kilenc perccel az első félidő vége előtt szabadrúgásból lőtt a gelsenkircheniek kapujába.

Az 51. percben emberhátrányba kerültek a „farkasok”, miután brazil középpályásuk, Josue megkapta a második sárga lapját is.

Így is majdnem kihúzták azonban 1-0-val, de aztán a 86. percben Kevin Kuranyi fejese után Halil Altintop megszerezte az egyenlítő gólt (1-1).

Bár a Schalke ezzel veretlen maradt, már négy pont a lemaradása az éllovas Bayern München mögött. A bajorok százszázalékos mérleggel állnak az első helyen, miután szombaton 3-0-ra legyőzték Huszti Szabolcs együttesét, a Hannovert.

Jól kezdte a bajnokságot a Frankfurt is, miután Alexander Meiernek a 3. prcben szerzett góljával legyőzte a Hansa Rostockot.

A hesseni „sasok” ezzel a sikerrel a második helyen álló Bielefelddel és a Bochummal együtt hét pontot gyűjtöttek, és a negyedik helyen állnak.

NÉMET ELSŐ OSZTÁLY LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (BUNDESLIGA I.)

A 3. FORDULÓ VASÁRNAPI MÉRKŐZÉSEIN:
  • Eintracht Frankfurt–Hansa Rostock 1-0 (A. Meier 3.)
  • Wolfsburg–Schalke 1-1 (Krzynowek 36., ill. H. Altintop 86.)

Német labdarúgás BOBORY BALÁZS

ALAPVONAL. Dárdai Pál esete azért eltér a fent leírtaktól, bár néha kísértetiesen hasonló a magyar edző és a német klub hosszú évekre visszanyúló viszonya. (...) A magyar szakembernek sikerült kihúznia a gödörből a Hertha szekerét, csapata egymás után két bajnoki mérkőzést nyert meg.

2021.09.18 18:02:08

Német labdarúgás D. Á.

A magyar válogatott támadó középpályása a hajrában eldönthette volna a mérkőzést, de Horn nagyot védett.

2021.09.17 11:26:02

Német labdarúgás BACSKAI JÁNOS

Dárdai Márton gólpasszal és fegyelmezett védőmunkával járult hozzá a sikerhez, Ekkelenkamp is remekelt.

2021.09.11 18:03:28

Német labdarúgás K. T. I.

A második félidőben a címvédő sokkal élesebben, hatékonyabban futballozott – és szerencséje is volt.