Nemzetisport.hu 2011.11.04 16:18 Frissítve: 2015.01.31 03:28

Márquez visszalépett, Bradl a Moto2 idei bajnoka

Még szinte el sem kezdődött az idényzáró Valenciai Nagydíj a gyorsaságimotoros-világbajnokságon, amikor Stefan Bradl már megünnepelhette a világbajnoki címét a Moto2 kategóriában. Az egyetlen pilóta, aki utolérhetné a pontversenyben, Marc Márquez, visszalépett a mostani szerepléstől, mert továbbra sem jött rendbe a két héttel ezelőtti Malajziai Nagydíjon szerzett sérülése.

A két hete végzetes balesetet szenvedő Marco Simoncelli motorját kiállította a Gresini-csapat (Fotók: Reuters)

Márquez a sepangi viadal első szabadedzésén esett el, s bár az időmérőn még részt vett, a futamon már nem indult el. Látóideg-sérülése ráadásul máig nem jött rendbe, így visszalépett a valenciai versenytől.

Stefan Bradl az első vb-címét szerezte meg, korábban a német
és a spanyol 125-ös  bajnokságban lett bajnok

A 274 pontos Bradl (Márquez 251-gyel áll) az első szabadedzésen elért legjobb időeredménnyel jelezte, hogy a vb-cím megszerzése ellenére sem lazít. A 125 köbcentis kategória vb-jét tavaly megnyerő Márquez a tréning közben jelentette be, hogy nem látja értelmét a száguldásnak.

Bradl az első hat futamból négyet megnyerve korán meglépett Márqueztől az idény elején, de a spanyol összeszedte magát, és hét győzelmet követően szeptemberben Motegiben átvette a vezetést. A malajziai esése azonban eldöntötte a vb-t.

Az esős valenciai pénteken a királykategóriában az első edzés Casey Stoneré, a második a suzukis Álvaro Bautistáé lett, míg a 125-ösök tréningjeit a német Sandro Cortese uralta. Ebben a géposztályban Nicolás Terol a vb esélyese, az idényzáró előtt 20 ponttal előzi meg a francia Johann Zarcót.

Ebben a kategóriában Sebestyén Péter is lehetőséget kapott az idényzárón, a fiatal magyar versenyzőt a héten kérte fel az olasz Matteoni Racing Team, hogy helyettesítse a hétvégén a csapat spanyol pilótáját, az Apriliával versenyző Joan Perellót. Sebestyén az első tréninget a 28., a másodikat a 31. helyen zárta.

"Egy nagyon nehéz napon vagyunk túl. Nem kedvezett az időjárás, az eső miatt a pálya csúszós volt és a motor tapadása sem volt megfelelő. Perello-t helyettesítettem, ezért a motor hozzá volt beállítva, így nem tudtam úgy motorozni, ahogy szerettem volna. Tudjuk, min kell változtatni, a szerelők mindent meg fognak tenni annak érdekében, hogy holnap minél tökéletesebb legyen a motor" - mondta Sebestyén a nap végén.

Moto GP

Az ausztrál a királykategóriában, a német a Moto3-ban győzte le legnagyobb riválisát.

2012.04.29 17:51:09

Moto GP

Kicsúszások és sérülések Moto3-ban, hamarabb leintett verseny Moto2-ben, és nagy párharcok a „nagyoknál”.

2012.04.10 12:21:25

Moto GP

A katari idénynyitón a 10. helyen célba érő kilencszeres világbajnok elkeseredett.

2012.04.08 22:15:34

Moto GP

Márquez nyerte az idénynyitót a Moto 2-ben, a Moto 3-ban a tavalyi bronzérmes diadalmaskodott.

2011.11.06 12:23:29

Moto GP

Sebestyén a 18. lett Valenciában • Stoner rendkívüli izgalmak között nyert, borult a papírforma a Moto2-ben.