Nemzetisport.hu nyomtatott 2008.02.19 20:06 Frissítve: 2011.11.19 02:40

Talmácsi Gábor mindkét edzésen a harmadik helyet érte el Jerezben

Talmácsi Gábor mindkét keddi edzésen a harmadik helyet szerezte meg a gyorsaságimotorosok jerezi tesztelésén. Mindkét gyakorláson az olasz Raffaele de Rosa volt a leggyorsabb.

Talmácsi Gábornak időben érkezett a másik motorja
Megkezdték a tesztelést Jerezben a gyorsaságimotoros-világbajnokságon érdekelt csapatok a spanyolországi Jerezben. A gyakorlás érdekessége az volt, hogy ilyenkor a MotoGP teljes mezőnye egy helyen gyakorol, minden kategória résztvevői szigorú órarend szerint róják a köröket.

Mindkét gyakorláson az olasz Raffaele de Rosa mente a leggyorsabb időt, Talmácsi Gábor mindkétszer a harmadik helyet szerezte meg. A két versenyző közé először Lorenzo Zanetti, majd Mike di Meglio „ékelődött” be.

Az edzés eredményét nagyban befolyásolta az időjárás, ugyanis Jerezben egész éjszaka esett az eső, és emiatt a pálya is csúszós volt. Talmácsi Gábornak sem kedvezett az idő, ráadásul a versenygépével is volt valami probléma. Szerencsére megérkezett a második számú Aprilia RS-A 2008 motorja is.

"Ma az időjárás nem kedvezett nekünk, és problémáink is adódtak. Az első edzésen még nagyon nedves volt a pálya, de legalább néhány ilyen beállítást is kipróbáltunk. Az utolsó órára vártunk, hogy majd akkor tudunk a már szárazabb pályán kísérletezni, de ekkor a motoromból kopogó hangokat hallottam, ezért a nagyobb baj megelőzése érdekében visszamentem a boxba. A szerelők azt mondták ne kockáztassunk, és inkább összerakták a ma érkezett motort, de ezzel elment egy fél óra. Holnap több dolgot is szeretnénk tesztelni, ha az időjárás engedi." - nyilatkozta Talmácsi Gábor.

"Ma megérkezett Gábor második számú Apriliája is, a mezőnyben csak neki van kettő az új motorból. Nem úgy zajlottak a dolgok, ahogyan szerettük volna, de holnap dolgozunk tovább hiszen nagyon közel van már a nyitó verseny." - tette hozzá Stefano Favaro, Talma menedzsere.

Moto GP

Az ausztrál a királykategóriában, a német a Moto3-ban győzte le legnagyobb riválisát.

2012.04.29 17:51:09

Moto GP

Kicsúszások és sérülések Moto3-ban, hamarabb leintett verseny Moto2-ben, és nagy párharcok a „nagyoknál”.

2012.04.10 12:21:25

Moto GP

A katari idénynyitón a 10. helyen célba érő kilencszeres világbajnok elkeseredett.

2012.04.08 22:15:34

Moto GP

Márquez nyerte az idénynyitót a Moto 2-ben, a Moto 3-ban a tavalyi bronzérmes diadalmaskodott.

2011.11.06 12:23:29

Moto GP

Sebestyén a 18. lett Valenciában • Stoner rendkívüli izgalmak között nyert, borult a papírforma a Moto2-ben.