Nemzetisport.hu nyomtatott 2007.10.20 11:13 Frissítve: 2010.10.28 02:39

Nagyszerűen hajrázott a KTM: Aojama az első, Källio a második

A KTM-es Aojama Hirosi nyerte második időmérő edzést a gyorsasági motoros világbajnokság utolsó előtti futamán, a Malajziai Nagydíjon. A japán versenyző mögött csapattársa, Mika Källio végzett, míg a világbajnoki pontversenyben vezető Jorge Lorenzo a harmadik lett. Tóth Imre a huszonnegyedik helyről rajtolhat a holnapi futamon.

Jorge Lorenzo ezúttal a harmadik helyről vághat neki a futamnak
Reuters
Sokáig Mika Källio vezetett az időmérő edzésen. Igaz a többi pilóta próbálkozott, de egyiküknek sem sikerült jobb időt produkálnia a finn versenyzőnél.

A KTM pilótájához a legközelebb a világbajnoki pontversenyben vezető Jorge Lorenzo volt, aki tartotta második helyét, az első két szektorban jobban is teljesített, de képtelen volt ő is megdönteni riválisa eredményét.

Ahelyett, hogy a tréning végéhez közeledve, valakinek végre sikerült volna átvenni a vezetést, Källio saját eredményét javította meg, és úgy nézett ki egyedül Lorenzo lesz képes megdönteni ezt, azonban neki nem sikerült.

Jött viszont a finn versenyző csapattársa, Aojama Hirosi, és bő három századmásodperccel megdöntötte az addigi legjobb időt és megszerezte az első rajtkockát.

Jorge Lorenzo végül a harmadik helyen végzett majd két tizeddel lemaradva a japán versenyző mögött.

A mezőny egyetlen magyarja, Tóth Imre a huszonnegyedik helyen végzett, 2:11.596-os idóvel.

Moto GP

Az ausztrál a királykategóriában, a német a Moto3-ban győzte le legnagyobb riválisát.

2012.04.29 17:51:09

Moto GP

Kicsúszások és sérülések Moto3-ban, hamarabb leintett verseny Moto2-ben, és nagy párharcok a „nagyoknál”.

2012.04.10 12:21:25

Moto GP

A katari idénynyitón a 10. helyen célba érő kilencszeres világbajnok elkeseredett.

2012.04.08 22:15:34

Moto GP

Márquez nyerte az idénynyitót a Moto 2-ben, a Moto 3-ban a tavalyi bronzérmes diadalmaskodott.

2011.11.06 12:23:29

Moto GP

Sebestyén a 18. lett Valenciában • Stoner rendkívüli izgalmak között nyert, borult a papírforma a Moto2-ben.