Nemzetisport.hu nyomtatott 2007.04.22 13:53 Frissítve: 2010.10.28 02:39

Az elégedett Talmácsi tudatosan maradt ki a test-test elleni harcból

Elégedetten nyilatkozott Talmácsi Gábor a gyorsasági motorkerékpáros világbajnokság Török Nagydíján megszerzett ötödik helyezése után. A 125 kcm-es géposztály éllovasa az ezért járó 11 ponttal továbbra is az összetett pontverseny élén áll, sőt növelte előnyét az Isztambulban tizedkként záró Hector Faubellel szemben.

Talmácsi Gábor (balra) nem akart többet elérni, mint amire ma képes volt

Szavazás

Ön szerint hányadik helyen végez Talmácsi Gábor 2007-ben a vb-pontversenyben?

Írja be az itt látható számot!
Talmácsi Gábor a befutót követően elmondta: taktikai okokból, elővigyázatosságból nem vett részt abban a szinte test-test elleni küzdelemben, amelyet riválisai vívtak az első helyért.

„Izgalmas verseny volt – kezdte a Bancaja Aprilia klasszisa. – Folyamatosan ment az előzgetés, és én úgy döntöttem, hogy kicsit hátrébbról figyelem a történéseket.

„Az utolsó körben megelőztem De Rosátt, aki a következő kanyarban nekem jött, ami majdnem bukáshoz vezetett, de szerencsére sikerült megfognom a motort.”

(Az előbbi manőver az előtt történt, hogy Talmácsi a motoron felegyenesedve hátranézett, így nemsokára vissza kellett adnia a harmadik helyet.)

„Az ötödik hellyel is értékes pontokat szereztem, amivel megerősítettem a vb-elsőségemet” – értékelt végül a 25 éves versenyző, akinek kilenc pont at előnye csapattársával, Hector Faubellel szemben.

Talmát dicsérte a menedzsere, Stefano Favaro is, aki azért tisztelgett a balszerencsés Mattia Pasini előtt is.

„Nagyon okosan versenyzett Gábor, így négypontos előnyét kilenc pontra növelte a vb-tabellán. A mai verseny is mutatja, hogy jól döntöttünk az RSW – RSA kérdésben. Őszintén sajnálom Pasinit, aki idén a harmadik versenyét nullázta le technikai problémák miatt.”

Moto GP

Az ausztrál a királykategóriában, a német a Moto3-ban győzte le legnagyobb riválisát.

2012.04.29 17:51:09

Moto GP

Kicsúszások és sérülések Moto3-ban, hamarabb leintett verseny Moto2-ben, és nagy párharcok a „nagyoknál”.

2012.04.10 12:21:25

Moto GP

A katari idénynyitón a 10. helyen célba érő kilencszeres világbajnok elkeseredett.

2012.04.08 22:15:34

Moto GP

Márquez nyerte az idénynyitót a Moto 2-ben, a Moto 3-ban a tavalyi bronzérmes diadalmaskodott.

2011.11.06 12:23:29

Moto GP

Sebestyén a 18. lett Valenciában • Stoner rendkívüli izgalmak között nyert, borult a papírforma a Moto2-ben.