Nemzetisport.hu nyomtatott 2007.03.08 11:18 Frissítve: 2011.10.26 02:44

Ahogy vártuk: Talmácsi Gábor volt a leggyorsabb az első tréningen

Talmácsi Gábor volt a leggyorsabb a gyorsasági motorkerékpáros világbajnokság nyitó futama, a Katari Nagydíj első szabadedzésén. A Bancaja Aprilia magyar versenyzője 364 ezreddel volt jobb az olasz Mattia Pasininél, és fél másodperccel csapattársánál, a spanyol Hector Faubelnél.

Az ország szeme Talmácsi Gáboron, de ha így folytatja, hamarosan a világ is rá figyel majd

Szavazás

Ön szerint hányadik helyen végez Talmácsi Gábor 2007-ben a vb-pontversenyben?

Írja be az itt látható számot!
Az utóbbi hetek, napok teszteredményeit igazolta vissza az első szabadedzés Losailban, a gyorsasági motorkerékpáros világbajnoki sorozat nyitó versenye, a Katari nagydíj első szabadedzésén.

A legjobban a teszteken is fantasztikus eredményeket elérő Talmácsi Gábornak sikerült a tréning.

A 25 éves budapesti motoros legjobb körideje 2:07,184 perc volt, ezt a 13. körében érte el. Ez az erdedmény nem sokkal marad el attól az új pályacsúcstól, amelyet Talma március 4-án állított fel.

Ugyanakkor a mostani 2:07,184-et a vb hivatalos internetes oldala, a motogp.com hivatalos körrekordnak ismeri el, mivel versenyhétvégén ennél jobbat senki nem ért el korábban.

Biztató, hogy Talmácsi Apriliája nemcsak a kanyarokban gyors, az adatok szerint a végsebessége is a legmagasabb volt a mezőnyben.

A 250 kcm-es géposztály első szabadedzésén a San Marinó-i Alex de Angelis érte el a legjobb időt a Team Tóth frontembere, Hector Barbera, valamint a címvédő Jorge Lorenzo előtt (mindhárom Aprilia).

A 125 kcm-es kategória tavalyi világbajnoka, Alvaro bautista a negyedik helyen végzett.

Ami a királykategóriát, a MotoGP-t illeti, ott is megtartották az első gyakorlást, és ez a Yamaha sikerét hozta.

A lista élén Colin Edwards áll 1:56,665 perccel, megelőzve Casey Stonert (Ducati) és a hétszeres világbajnok csapattársát, Valentino Rossit (Yamaha).

Az első hivatalos időmérő edzés 11 órakor kezdődött Losailban.

GYORSASÁGI MOTORKERÉKPÁROS VILÁGBAJNOKSÁG 2007 – KATARI NAGYDÍJ, A SZEZON 1. FUTAMA

Moto GP

Az ausztrál a királykategóriában, a német a Moto3-ban győzte le legnagyobb riválisát.

2012.04.29 17:51:09

Moto GP

Kicsúszások és sérülések Moto3-ban, hamarabb leintett verseny Moto2-ben, és nagy párharcok a „nagyoknál”.

2012.04.10 12:21:25

Moto GP

A katari idénynyitón a 10. helyen célba érő kilencszeres világbajnok elkeseredett.

2012.04.08 22:15:34

Moto GP

Márquez nyerte az idénynyitót a Moto 2-ben, a Moto 3-ban a tavalyi bronzérmes diadalmaskodott.

2011.11.06 12:23:29

Moto GP

Sebestyén a 18. lett Valenciában • Stoner rendkívüli izgalmak között nyert, borult a papírforma a Moto2-ben.