U17-es Eb: Hollandia tizenegyesekkel kiütötte Angliát

2018.05.17. 22:17
Az olasz válogatott az elődöntőben 2–1-re legyőzte Belgiumot, ezzel bejutott az Angliában zajló U17-es labdarúgó Európa-bajnokság döntőjébe. A fináléban a házigazda angolokat tizenegyespárbajban legyőző Hollandiával találkozik.

Az olaszok Emmanuel Gyabuaa góljával jutottak vezetéshez az első félidő hajrájában, de a második játékrész feléhez közeledve Yorbe Vertessen negyedik Eb-góljával egyenlített Belgium. Az utolsó szó az olaszoké volt, Edoardo Vergani is megszerezte a negyedik találatát (2–1), így csapata készülhet a döntőre.Emmanuel Gyabuaa góljával jutottak vezetéshez az első félidő hajrájában, de a második játékrész feléhez közeledve Yorbe Vertessen negyedik Eb-góljával egyenlített Belgium. Az utolsó szó az olaszoké volt, Edoardo Vergani is megszerezte a negyedik találatát (2–1), így csapata készülhet a döntőre.

A második elődöntőben a rendes játékidőben nem bírt egymással a házigazda angol válogatott és a negyeddöntőből tizenegyespárbajt követően továbbjutó Hollandia. 0–0 után itt is jöttek a tizenegyesek, amelyekből az első 11 kísérlet sikeres volt. A hatodik pár angol szereplője, Folarin Balogun azonban hibázott, így Hollandia megnyerte ezt a szétlövést is (6–5), és készülhet a vasárnapi fináléra.