Vezetett ugyan, de vereséget szenvedett a Sepsi Kolozsváron

2022.10.17. 19:58
Hátrányból fordított, és nyert a CFR a Sepsi ellen (Fotó: Riti József Attila)
A román első osztályú labdarúgó-bajnokság 14. fordulójának hétfői játéknapján a Sepsi OSK 2–1-es vereséget szenvedett Kolozsváron a CFR-től.

ROMÁN SUPERLIGA
14. FORDULÓ
CFR Cluj–Sepsi OSK 2–1 (1–1)
Kolozsvár,
Dr. Constantin Radulescu-stadion. 1500 néző. Vezette: Kovács István
CFR:
Scuffet – Manea, Kolinger, Yuri Matias, Camora – N. Boateng, Muhar – Yeboah (Roger, 74.), Deac (Braun, 82.), Petrila (Birligea, 74.) – Malele (Janga, a szünetben). Vezetőedző: Dan Petrescu
Sepsi OSK:
Niczuly – Dimitrov, Ciobotariu, Balasa, Dumitrescu (Tamás M., a szünetben) – Aganovic (Rondón, 90.), Paun – Stefanescu, Matei (Achahbar, 74.), Varga R. (Gheorghe, 65.) – Tudorie (Safranko, 74.). Vezetőedző: Cristiano Bergodi
Gólszerző: Yuri Matias (33.), Muhar (84.), ill. Ciobotariu (28.)

Vezetett, de vesztett Kolozsváron a Sepsi OSK a bajnok CFR ellen, a székelyföldi csapat egy jó első félidő után a másodikban már nem tudott veszélyes támadásokat vezetni a román Superliga erdélyi rangadóján.

A CFR egyből nekiment a Sepsinek, az első tíz percben teljesen kapujának szegezve a vendégeket, akik csak a szögletre pattanó kolozsvári lövéseknek köszönhetően úszták meg a gólt. A legnagyobb lehetőség Claudiu Petrila szabadrúgása volt, amelyet a felső léc segítségével hárított Niczuly Roland kapus. Amikor azonban kijött a szorításból, egyből veszélyes volt a Sepsi is, Marius Stefanescu szöglete után Andres Dumitrescu közelről a jobb kapufára fejelte a labdát.

Ezt követően csökkent némileg a meccs intenzitása, és csak Stefanescu megpattanó bombája pörgette fel újra a játékot, amelyet nagy bravúrral hárított Simone Scuffet. A szögletet viszont ismét pazarul adta be a szentgyörgyi szélső, és Denis Ciobotariu a hosszú oldalon a hálóba küldte az Adnan Aganovic által megcsúsztatott labdát. A Sepsi előnye viszont csak öt percig tartott ki, mert a CFR is a szögletek nagymesterének számít a román élvonalban, és ezt most a négy napja a Slavia Prahának is betaláló Yuri Matias lövésével igazolta.

A második félidőre már óvatosabb csapatok jöttek ki, a szentgyörgyi védelemben a most bemutatkozó Tamás Márk váltotta a gólszerző Ciobotariut. A Sepsi támadójátékából teljesen eltűnt az átütőerő, de sokáig a CFR is csak egy erős Petrila-lövéssel tesztelte Niczulyt. A végén azonban a kolozsvári védekező középpályások összehozták a győztes gólt, Nana Boateng centerezését Karlo Muhar fejelte a jobb sarokba. A Sepsi a hosszabbítás utolsó másodpercében elpuskázta egyetlen lehetőségét: az éppen csak beállt Mario Rondón a tizenegyespontról centikkel mellé lőtt. A szentgyörgyi játékosoknak azonban a vereség ellenére is kijárt a „Szép volt fiúk!” rigmus és a székely himnusz a vendégtábortól.

90+4. perc: Véget ért a mérkőzés! A Sepsi 2–1-es vereséget szenvedett Kolozsváron.

90+1. perc: Négy perc lesz a hosszabbítás.

90+1. perc: Muhar kap sárgát, a játékvezető már a pirosat is felmutatta neki, de realizálta, hogy ez még csak az első lapja lesz ma este.

90. perc: A Sepsi is cserél még egyet, Rondón váltja Aganovicot.

84. perc: GÓÓÓL! Megfordítja a meccset a CFR! Braun kiszorított helyzetből adta be a labdát a jobb oldalról, amire Muhar érkezett és védőjét megelőzve fejelt a kapuba.

82. perc: Ismét hazai csere. Deacot váltja Braun.

77. perc: Balasa kap sárgát.

74. perc: Kettőt cserél a Sepsi és a CFR is. Tudorie és Matei helyén Safranko és Achahbar, míg a hazaiaknál Yeboah és Petrila megy le, az ő helyükön Roger és Birligea folytatja.

72. perc: Dumitrescu tüzelt távolról, a lövése azonban messze elkerülte a kaput.

68. perc: Csúnya ütközés, Yuri Matias találkozott a levegőben Niczuly kapussal, a játékvezető sárgával bünteti a hazaiak védőjét, a kapuvédőt pedig rövid ideig ápolni kell.

68. perc: Matei húzza az időt, ezért a játékvezető sárgát mutat fel neki.

65. perc: Varga Roland hagyja el a pályát, Ion Gheorghe folytatja a helyén.

64. perc: Deac kap sárgát.

62. perc: Maena lőtte fölé a visszakészített labdát a jobb oldalon.

58. perc: Janga próbálkozott távolról, de a labda magasan elkerülte a kaput.

57. perc: Petrila cselezett a bal oldalon, majd tört be a tizenhatoson belülre, a lövését azonban Niczuly védte.

53. perc: Scuffet gyűjti be a Sepsi beadását.

A Sepsi próbál támadást kialakítani, de jól védekeznek a hazaiak.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész!

46. perc: Csere mindkét oldalon, a hazaiaknál Janga jött be Malele helyett, a vendégeknél Ciobotariut váltja Tamás Márk, akinek ez az első meccse a Sepsiben.

45+2. perc: Véget ért az első félidő!

45. perc: Két perc lesz a ráadás!

38. perc: Aganovic lőtt 20 méterről, de a labda a kapu közepe fele tartott, lövését Scuffet könnyedén fogta.

37. perc: Petrila mutatott be remek cseleket a Sepsi kapuja előtt, de az utolsó pillanatban szerelni tudták.

36. perc: Stefanescu tört be középre a jobb oldalról, majd távolról ballal tüzelt, de a labda nem találta el a kaput!

33. perc: GÓÓÓL! Yuri Matias villámgyorsan kiegyenlít! Egy szögletet követően az ötösön pattogott a labda, majd Malele tette csapattársa elé, aki ballal, hét méterről a hosszúba lőtt! 1–1.

31. perc: Dumitrescut ápolni kell, ideiglenesen megfogyatkoznak a vendégek.

30. perc: Malele szabálytalankodik Dumitrescuval szemben, a megmozdulása sárga lapot ért!

27. perc: GÓÓÓL! A szöglet után megszerzi a vezetést a Sepsi! Aganovic csúsztatta meg a beérkező szögletet, majd a hosszún Ciobotariu fejelt a kapuba! Az a Ciobotariu, akit pont a CFR-től igazolt nyáron a Sepsi. 0–1.

Ciobotariu nem ünnepelt, miután megszerezte a Sepsi vezető gólját (Fotó: Riti József Attila)

27. perc: Micsoda védés. Stefanescu tüzelt a tizenhatoson kívülről, a kapus azonban kitolta a felső sarokba tartó labdát!

A mezőnyben már átvette a kezdeményezést a Sepsi, a vendégeknél van már többet a labda.

13. perc: Hatalmas helyet maradt ki! Egy szöglet után Dumitrescu fejelt a hosszún, a labda azonban a kapufát találta el.

64:36 a labdabirtoklási arány.

10. perc: Petrila ugratta ki Malelét, a csatár éles szögből eleresztett lövését a kapus azonban védi.

8. perc: Petrila szabadrúgását védte Niczuly.

7. perc: Aganovic szabálytalankodott, villan a meccs első sárgája, ráadásul ígéretes helyről jöhet a hazaiak szabadrúgása.

6. perc: Molele került nagy helyzetbe, a vendégek kapusa védeni tudott, de szabadrúgással jöhet a Sepsi, mert a labda a csatár kezét találta el.

1 . perc: Máris egy nagy lehetőség, Yeboah tüzelt a tizenhatoson belülről.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaik kezdték a játékot!

Megérkezett a helyszínre nagyjából két busznyi szentgyörgyi szurkoló, egyelőre ők a hangosabbak!

Bordóban lép pályára a CFR, a Sepsi fehérben fog játszani.

A Varga Rolanddal felálló Sepsi az előző fordulóban kikapott az éllovastól (Fotó: Tókos Csaba)

ELŐZMÉNYEK

A bajnok CFR otthonában játszik hétfő este a Varga Rolandot is alkalmazó Sepsi OSK a román élvonalban, és a kolozsvári mérkőzés csak a kezdete a kőkemény kéthetes sorozatnak a székelyföldi csapat számára, amely három nappal később a szintén a Superligában szereplő Petrolul Ploiesti-tel játszik kupamérkőzést, majd az előző évad két dobogósát, a FCSB-t és az Universitatea Craiovát fogadja.

Bár az erdélyi rangadó legutóbbi felvonását a Sepsi nyerte meg 2–1-re júliusban a román Szuperkupáért rendezett aradi találkozón, ritkán terem neki babér a nyolcszoros bajnok CFR ellen: a két csapat 14 egymás elleni bajnoki összecsapásán csak egy győzelem és két döntetlen jött össze a szentgyörgyieknek.

A kolozsváriak ráadásul az elmúlt két hétben oda-vissza megverték a Slavia Prahát és vezetik csoportjukat az Európa-konferencialigában, a bajnokságban pedig két elhalasztott mérkőzéssel is a harmadik helyen állnak. Cristiano Bergodi, a Sepsi vezetőedzője így is bízik abban, hogy a listavezető Farultól elszenvedett vereség után csapata pontokat szerez a bajnok ellen.

„Nehéz, de érdekes mérkőzés lesz, az ilyen jó csapatok ellen mindig szépen játszunk. Az elmúlt öt év legjobb, legtapasztaltabb román csapatával játszunk, amely a Slavia kétszeri legyőzése után duzzad az önbizalomtól. Versenyképes keretünk van, nem félünk semmitől” – nyilatkozta a Sepsi közösségi oldalainak az olasz edző.