Skócia: négy perc alatt triplázott, csapata tízet vágott

2015.02.28. 22:19
Kiütéses győzelmet aratott a skót másodosztályú labdarúgó-bajnokságban a Hearts. A tabellát húszpontos előnnyel vezető edinburgh-i együttes 10–0-ra nyert az utolsó előtti helyen álló Cowdenbeath ellen.

A találkozó egészen addig volt szoros, amíg a 26. percben a vendégek Lewis Toshney tizenegyest érő kiállítása miatt tíz emberre nem fogyatkoztak.

A büntetőt a korábbi holland utánpótlás-válogatott csatár, Género Zeefuik értékesítette, majd a 29. percig további két gólt szerzett – a másodikat szintén tizenegyesből.

A szünetre 5–0-s előnnynel ment a Hearts, majd az 57. és a 74. perc között szintén ötször volt eredményes.

A Cowdenbeath legnagyobb különbségű vereségét könyvelte el – holtversenyben az 1951-es Clyde elleni zakótól (1:11). A Hearts pedig messze elmaradt a klubrekordot jelentő, 1880-ban aratott 21:0-s diadalától, amit az Anchor ellen jegyzett.

A skót Premier League-ben vasárnap jön a nagy attrakció: az éllovas Celtic fő üldözőjét, az Aberdeent fogadja.