Ligue 1: Ibrahimovic szenzációs formába lendült – videó

2016.02.20. 19:11
Zlatan Ibrahimovic és kísérete az egyik párizsi gól után (Fotó: AFP)
Zlatan Ibrahimovic két góllal és két gólpasszal járult hozzá ahhoz, hogy a Paris Saint-Germain 4–1-re legyőzze a Reims legénységét a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 27. fordulójának szombati játéknapján.

Az éllovas párizsiak immár 36 bajnoki mérkőzéssel tartják a francia veretlenségi rekordot, és olyan sok pontot gyűjtöttek (73), amennyit 27 forduló során korábban egyetlen csapat sem.

A múlt heti saint-étienne-i döntetlen után ezúttal három ponttal gazdagodott a Monaco. Az argentin Guido Carrillo duplája, majd a sereghajtó Troyes szépítése után egy 17 esztendős cserejátékos, Kylian Mbappe Lottin tette biztossá a hazai győzelmet – élete első élvonalbeli góljával.

39 lövési kísérletet, 16 kaput eltaláló lövést és hét gólt hozott a breton derbi, amelyen hiába vezetett két góllal a Guingamp, a Lorient talpra állt, és a 93. percben, Raphaël Guerreiro szabadrúgásával kiharcolta a győzelmet is.

A Montpellier háromgólos előnyt szerzett az Angers ellen, de a vendéglátók a második félidőben felzárkóztak, szorossá tették a végét – a bravúros pontszerzés azonban elmaradt.

A bennmaradásért harcoló Toulouse a korábbi fradistával, Somáliával a soraiban az utolsó pillanatokban mentett pontot a GFC Ajaccio ellen.

FRANCIAORSZÁG, LIGUE 1
27. FORDULÓ, szombati mérkőzések

PSG–Reims 4–1 (Van der Wiel 12., Ibrahimovic 43., 68., Cavani 45., ill. Oniangué 34.)
Monaco–Troyes 3–1 (Carrillo 25., 37., Mbappe Lottin 93., ill. Gueye 79.)
Angers–Montpellier 2–3 (Bouka Moutou 64., Karanovic 91., ill. Bérigaud 2., M. Yatabaré 7., S. Camara 34.)
Lorient–Guingamp 4–3 (Waris 39., 49., Jeannot 48., R. Guerreiro 93., ill. Salibur 3., 37., Briand 59.)
Toulouse–Gazélec Ajaccio 1–1 (Braithwaite 91., ill. Mayi 59.)
A Bastia–Nantes mérkőzést március 9-re halasztották.

1. Paris SG 27 23 4 67–13 +54 73
2. Monaco 27 13 10 4 40–30 +10 49
3. Nice 27 11 8 8 39–30 +9 41
4. Saint-Étienne 26 12 4 10 31–29 +2 40
5. Lyon 26 11 6 9 38–28 +10 39
6. Nantes 26 10 9 7 26–24 +2 39
7. Rennes 26 9 11 6 34–31 +3 38