Premjer-liga: Dzsudzsákék kiütötték Komanékat

2013.09.16. 16:55
Az orosz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premjer-liga) 8. fordulójának záró mérkőzésén Dzsudzsák Balázs együttese, a Dinamo Moszkva idegenben 4–1-re kiütötte Koman Vladimir csapatát, az Uralt. Mindkét magyar játékos végigjátszotta az összecsapást, amelyen Andrij Voronin mesterhármast szerzett.

A vendégek kezdték jobban a találkozót, és már a 7. percben megszerezték a vezetést: Ionov nagyszerű passza után Kokorin lőtte ki a kapu bal oldalát (0–1).Kokorin lőtte ki a kapu bal oldalát (0–1).

Még mindig csak a 18. percben járunk, amikor Lomics beadása után Voronin 11 méteres, léc alá tartó fejesével megduplázta előnyét a moszkvai csapat (0–2).

Dzsudzsák Balázs a 25. percben a jobb oldalról középre húzva tört kapura, majd lőtt a hosszú felső sarok fölé, majd valamivel több mint fél óra játék után az ukrán támadó megszerezte második gólját is, ezúttal Kokorin készített elő, majd 28 méterről óriási gólt rúgott a bal felsőbe (0–3).

A félidő hajrájában aztán végleg eldőlt a mérkőzés, Komanék előbb Gerson Acevedo piros lapja után megfogyatkoztak, sőt, Dzsudzsák szabadrúgása után pont honfitársa kezét találta el a labda, amiért Koman sárgát, a Dinamo büntetőt kapott, Voronin pedig harmadszor is eredményes volt (0–4).

A második félidőben az emberelőnyben játszó vendégek újabb gólt már nem szereztek – bár egy óra játék után Dzsudzsák révén azért veszélyeztettek, de a labda ismét fölé szállt –, nem úgy az Ural, amely a 87. percben Gognyijev révén szépíteni tudott, de a Dinamo így is fölényesen, 4–1-re nyert, és sikerével feljött a 6. helyre.