Old Firm: döntetlennel ért véget a Celtic–Rangers örökrangadó

K. B.K. B.
2021.03.21. 17:17
Döntetlennel ért véget az Old Firm (Forrás: gettyimages.com)
A skót első osztályú labdarúgó-bajnokságban ismét sor került az Old Firmre, tehát a Celtic–Rangers összecsapásra, amely ezúttal 1–1-es döntetlennel ért véget.

Celtic a Premiership 33. fordulójában hazai pályán, a glasgow-i Celtic Parkban a már biztos bajnok Rangers FC-t fogadta, amely húszpontos előnnyel vezeti a ligát – közvetlenül a városi rivális előtt. Ahogyan arról korábban beszámoltunk, a zöld-fehérek úgy döntöttek, szakítva a labdarúgás egyik hagyományával, nem állnak díszsorfalat az ősi riválisnak.

A mérkőzést a Celtic kezdte jobban: a 23. perben Odsonne Edouard asszisztja után a norvég csatár, Mohamed Elyounoussi megszerezte a vezetést. Hamar jött a válasz: negyedórával később Alfredo Morelos volt eredményes.

A második félidőben a Celtic előtt adódott több lehetőség: nyolc lövésből három eltalálta Allan McGregor kapuját – a vendégek eközben 4/0-s mutatót produkáltak. Újabb gól nem született, 1–1 lett a végeredmény.

SKÓCIA, PREMIERSHIP
33. FORDULÓ
Celtic–Rangers 1–1
(Elyounoussi 23., ill. Morelos 38.)
Az élcsoport:1. Rangers 89 pont (már bajnok), 2. Celtic 69, 3. Hibernian 56, 4. Aberdeen 49