Női vb: az „öngólkirálynő” ismét hallatott magáról – videó

2015.06.17. 01:20
Abby Wambach tizennégy gólnál jár a világbajnokságok történetében (Fotó: Reuters)
A kanadai női világbajnokság C-csoportjának harmadik fordulójában Kamerun meglepetésre egy góllal legyőzte Svájcot, ezzel bejutott a legjobb tizenhat közé. A címvédő Japán a vártnál nehezebben nyert Ecuador ellen. A D jelű négyesben az Egyesült Államok és Ausztrália végzett az első két helyen.

A kameruni válogatott váratlan, de megérdemelt győzelmet aratott Svájc felett, így első világbajnokságán bejutott a nyolcaddöntőbe, ahol a kínaiakkal találkozik. Az európai csapat az első félidőben a BL-győztes Ana-Maria Crnogorcevic góljával megszerezte a vezetést, ám az afrikaiak a szünet után a szenzációsan játszó, gólt és gólpasszt jegyző Gabrielle Onguene vezérletével fordítottak. A svájciak vereségével biztossá vált, hogy az A-csoportból Hollandia a négy legjobb csoportharmadik egyikeként továbbjut.

A japánok megizzadtak a „pofozógépnek” számító Ecuador ellen, amely Svájctól (10–1) és Kameruntól (6–0) is simán kikapott. A három pontot érő találat az ötödik percben született, amikor a legutóbbi fordulóban két öngólt vétő Angie Ponce rábombázta a labdát Ogimi Jukira, így végül Jakabfi Zsanett wolfsburgos csapattársának könyvelték el a találatot. A címvédő a csoportmeccsek során mind a négy gólját a mérkőzések első harminc percében szerezte.

A D jelű négyesben, a „halálcsoportban” a legutóbbi vb-n bronzérmet szerző svédek az ausztrálokkal is döntetlent játszottak, így a harmadik helyen végeztek, és a továbbjutás szempontjából már nincs a saját kezükben a sorsuk.

A kétszeres világbajnok Egyesült Államok a sportági legenda Abby Wambach kapáslövésével 1–0-ra megverte Nigériát, és a csoport élén zárt. Az amerikaiak csapatkapitánya a 14. gólját szerezte a vb-k történetében, ezzel a német Birgit Prinzet utolérve feljött az örökranglista második helyére. Az élen a 15 találatnál járó brazil Marta áll.