Női Eb: az olimpia gólkirálya nélkül is nyertek a hollandok

K. B.K. B.
2022.07.13. 23:07
Svédország 2–1-es sikert ért el Svájc ellen (Fotó: AFP)
Svédország szerdán 2–1-re legyőzte Svájcot, míg Hollandia 3–2-re nyert Portugália ellen az Angliában zajló női labdarúgó Európa-bajnokság C jelű kvartettjének második fordulójában.

A C-csoport első fordulójában mindkét mérkőzésen döntetlen született, és a svédek láthatóan arra törekedtek Sheffieldben, hogy most a négyes élére álljanak. Már az első félidőben domináltak Svájc ellen a Bramall Lane-ben, ám ekkor még nem született gól. Ellenben a második játékrész elején! Kosovare Asllani passza után Fridolina Rolfö volt eredményes (1–0). De alig telt el másfél perc, jött az egyenlítés: Ramona Bachmann talált be. A svédek ezután tulajdonképpen teljesen átvették az irányítást, és a 79. percben Hanna Bennison szép góllal beállította a 2–1-es végeredményt.

A hollandok egyik legnagyobb sztárja, a tokiói olimpián rekordot jelentő 10 gólig jutó Vivianne Miedema pozitív koronavírusteszt miatt nem játszhatott a portugálok ellen. Ettől függetlenül Hollandia kezdett jobban, sokkal jobban: 16 perc alatt Damaris Egurrola és Stephanie van der Gragt is betalált. De aztán Carole Costa büntetőből volt eredményes, s Diana Silva is gólt szerzett. A mérkőzés végeredményét (3–2) Danielle van de Donk állította be a 62. percben egy hatalmas góllal.

NŐI EURÓPA-BAJNOKSÁG, ANGLIA
2. FORDULÓ
C-CSOPORT
Svédország–Svájc 2–1
(Rolfö 53., Bennison 79., ill. Bachmann 55.)
Hollandia–Portugália 3–2 (Egurrola 7., Van der Gragt 16., Van de Donk 62., ill. C. Costa 38. – 11-esből, Diana Silva 47.)