Ligue 1: a címvédő Lille utolsó pillanatos pontmentése

B. D. K.B. D. K.
2021.08.08. 19:00
A Lille 1–3-ról kapaszkodott vissza (Fotó: Getty Images)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) címvédője, a Lille kétgólos hátrányból felállva az utolsó pillanatban mentett meg egy pontot Metzben, így döntetlennel kezdte meg a 2021–2022-es bajnoki idényt.

A címvédő Lille idegenben, Metzben kezdte meg a 2021–2022-es bajnoki idényt, méghozzá jól, hiszen a 23. percben egy szöglet után Sven Botman révén megszerezte a vezetést (0–1).

A Metzet azonban nem törte meg a kapott gól, és a 31. percben Fabien Centonze fejesével egalizált (1–1).

Mi több, tíz perccel később Matthieu Udol gólja után már a hazaiaknál volt az előny (2–1).

Az 52. percben Centonze második találatával már két góllal mentek a metziek (3–1).

Alig négy perccel a harmadik hazai találat után a Metz megfogyatkozott Kiki Kouyaté belépője után.

A Lille-nek pedig még volt elég ideje ahhoz, hogy kiegyenlítsen: a 81. percben Jonathan Ikoné találatával feljött egyre (3–2), majd a 97. percben Burak Yilmaz egyenlített, beállítva a 3–3-as végeredményt.

Továbbra sincs hazai győzelem a nyitó fordulóban.