Ligue 1: tovább menekül a kiesés elől a Bordeaux

Sz. R./ Cs. M.Sz. R./ Cs. M.
2021.05.02. 17:29
Fontos mérkőzést nyert meg hazai pályán a Bordeaux (Fotó: AFP)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 35. fordulójában a Bordeaux 1–0-ra legyőzte otthon a Rennes-t és tovább menekül a kiesés elől. A Nantes 4–1-re nyert a Brest ellen, a Metz 5–1-es sikert aratott a Dijon vendégeként, míg a Lorient 2–0-ra győzte le az Angers-t.

A Bordeaux–Rennes mérkőzés nagyon jól kezdődött a házigazda számára, hiszen a 8. percben egy durva belépőt követően Steven N'Zonzit kiállította a játékvezető. Nem is kellett sokat várni arra, hogy ezt kihasználják: a 11. percben Sekou Mara volt eredményes. A fordulást követően több Rennes-játékos is egyenlíthetett volna, ez azonban nem sikerült, így 1–0-ra győzött a Bordeaux.

A Metz és a Nantes is kiütötte ellenfelét, előbbi a Dijont verte meg 5–1-re, míg utóbbi a Brest vendégeként nyert 4–1-re. A Nimes és a Reims egy négygólos döntetlent játszott egymással, míg a Lorient 2–0-ra nyert hazai pályán az Angers ellen.

FRANCIA LIGUE 1
35. FORDULÓ
Bordeaux–Rennes 1–0
(Mara 11.)
Brest–Nantes 1–4 (Faivre 83., ill. M. Simon 15., Blas 27., Louza 56., K. Coulibaly 62. – 11-esből)
Dijon–Metz 1–5 (M. Balde 48., ill. L. Gueye 37., P. Sarr 42., Chafik 71. – öngól, Vagner 82., Bronn 85.)
Lorient–Angers 2–0 (Wissa 44. – 11-esből, Lemoine 47.)
Nimes–Reims 2–2 (Ripart 47., M. Koné 71., ill. Mbuku 30., Flips 80.)