Ligue 1: Somália csapata két és fél éve nem nyert ekkorát

2016.03.12. 22:17
A Toulouse szolgáltatta a szombat legnagyobb meglepetését a francia labdarúgó-bajnokságban (Ligue 1): a bennmaradásért harcoló TFC 4–0-ra megverte a Girondins Bordeaux-t.

A Toulouse legutóbb január 9-én nyert bajnokit (azóta a szombati meccs kezdetéig kilenc forduló során csupán három pontot kapart össze), ilyen fölényes sikert pedig 2013 ősze óta nem ünnepelhetett (akkor a Sochaux-t verte meg 5–1-re). A korábbi fradista, Somália a 71. percben lépett pályára a toulouse-i csapatban, amely továbbra is igen kellemetlen helyzetben van – ketten esnek ki, a ledolgozandó hátrány pillanatnyilag hétpontos.Toulouse legutóbb január 9-én nyert bajnokit (azóta a szombati meccs kezdetéig kilenc forduló során csupán három pontot kapart össze), ilyen fölényes sikert pedig 2013 ősze óta nem ünnepelhetett (akkor a Sochaux-t verte meg 5–1-re). A korábbi fradista, Somália a 71. percben lépett pályára a toulouse-i csapatban, amely továbbra is igen kellemetlen helyzetben van – ketten esnek ki, a ledolgozandó hátrány pillanatnyilag hétpontos.

A rossz passzban lévő Bordeaux két hete egy másik alsóházi csapattól, a Reimstől is négy gólt kapott (1–4).

A kora esti mérkőzésen az Olympique Marseille Steve Mandanda kapusnak köszönhetően 1–1-es döntetlent húzott ki a Lorient otthonában.

A francia statisztikusok kilenc bravúrt jegyeztek fel az OM kapusánál, aki ezzel beállította a ligarekordot. Mandanda három egymást követő bajnokin védett öt kivételesen nagyot, pályafutása során ez az első ilyen sorozata.

Az OM-nek ez volt a 15. döntetlenje ebben a bajnoki szezonban – a legutóbbi öt bajnokija mind 1–1-re végződött.

FRANCIA LIGUE 1
30. FORDULÓ, szombati mérkőzések

Lorient–Marseille 1–1 (Waris 34., ill. Isla 48.)
Guingamp–Saint-Étienne 2–0 (Briand 7., Privat 24.)
Gazélec Ajaccio–Caen 1–0 (Boutaïb 70.)
Montpellier–Nice 0–2 (Germain 62., Plea 76.)
Bastia–Lille 1–2 (Danic 92., ill. Bufal 37., Amadou 59.)
Toulouse–Bordeaux 4–0 (Ben Yedder 5., 50. – a másodikat 11-esből, Braithwaite 87. – 11-esből, Trejo 90.)

1. Paris SG 29 23 5 1 68–15 +53 74
2. Monaco 30 13 13 4 44–34 +10 52
3. Nice 30 13 8 9 43–33 +10 47
4. Lyon 29 13 6 10 45–31 +14 45
5. Rennes 29 11 11 7 40–34 +6 44
6. Caen 30 13 4 13 32–39 –7 43
7. Saint-Étienne 30 12 6 12 33–34 –1 42
8. Nantes 29 10 11 8 27–28 –1 41