Ligue 1: rangadón aratott diadallal üzentek Falcaónak

2014.01.26. 23:03
Fejetlenül – a monacói Emmanuel Riviere gólöröme (Fotó: Reuters)
A Monaco hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Marseille-t a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 22. fordulójának vasárnapi záró mérkőzésén, így hárompontnyira megközelítette a szombaton csak döntetlent játszó éllovast, a Paris Saint-Germaint.

A monacóiak a héten súlyos térdsérülést szenvedő csapattársuknak, Radamel Falcaónak erőt és gyógyulást kívánó pólóban futottak ki a pályára, és a maguk részéről mindent elkövettek, hogy a játékukkal enyhítsenek valamennyit a vb-álmaitól nagy valószínűséggel megfosztott kolumbiai támadó bánatán.

A hercegségbeliek az első félidő hajrájában váltották gólra mezőnyfölényüket: a korábban többnyire csak csereként játéklehetőséghez jutó francia támadó, Valere Germain lőtt a kapuba Joao Moutinho passzából, első gólját elkönyvelvén a szezonban.

Germain és Moutinho benne volt abban a második félidő eleji akcióban is, amelynek végén Geoffrey Kondogbia remek beadásából Emmanuel Riviere bevágta a hazaiak második gólját is. Az OM erőlködött, de nem tudta megakadályozni, hogy hárommeccses veretlenségi sorozata lezáruljon.

A hercegségbeliek sorozatban a harmadik tétmeccsüket nyerték meg, és hárompontnyira megközelítették az éllovas PSG-t, amely szombaton csak 1–1-et játszott a Guingamp otthonában.

A nap első mérkőzésén Bafétimbi Gomis egy szöglet utáni kipattanóból szerezte meg a vezetést a Lyonnak az Evian ellen, majd az első játékrész hajrájában – két perccel azt követően, hogy az Evian emberhátrányba került – Alexandre Lacazette higgadt emeléssel növelte az előnyt. Ugyanő volt az, aki a hajrá kezdetén egy kontrából megadta a kegyelemdöfést a vendégeknek.

A Lyon minden tétmérkőzést beleszámítva hat, a bajnokságban három meccs óta van nyerésben, míg veretlenségi sorozata a bajnokságban hét forduló, összességében 12 mérkőzés óta tart – 2009 óta nem volt ilyen jó szériája a csapatnak. A lyoniak december elseje (PSG, 0–4) nem veszítettek mérkőzést.

A Girondins Bordeaux hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Saint-Etienne-t. A Bordeaux az első idei győzelmét aratta, a legutóbbi öt fordulóban veretlen Saint-Etienne 511 perc után kapott újra gólt a bajnokságban.