Ligue 1: Rami vezérletével nyert hazai pályán a Marseille

2018.11.11. 19:26
A francia labdarúgó-bajnokság 13. fordulójának vasárnapi játéknapján a Marseille hazai pályán legyőzte a Dijont, míg a Nantes döntetlent játszott a Rennes otthonában.

A Marseille–Dijon mérkőzésen az első félidő ráadásában szerezte meg a hazai csapat a vezetést, Dimitri Payet szöglete után Adil Rami a hosszú felé fejelt, majd Lucas Ocampos a kapuba lőtte a labdát (1–0). A 84. percben Kevin Strootman akrobatikus lövésébe Rami jól ért bele fejjel, bebiztosítva a győzelmet a hazaiak számára (2–0).Lucas Ocampos a kapuba lőtte a labdát (1–0). A 84. percben Kevin Strootman akrobatikus lövésébe Rami jól ért bele fejjel, bebiztosítva a győzelmet a hazaiak számára (2–0).

Már a 8. percben megszerezte a vezetést Jakob Johansson révén a Rennes a Nantes ellen, viszont nem tartott sokáig az előny, mivel a vendégek egyenlíteni tudtak Emiliano Sala góljával. A második félidő 10. percében büntetőhöz jutottak a hazaiak, de Clément Grenier nem tudta értékesíteni, így maradt az 1–1-es döntetlen.