Ligue 1: megvan Mbappé 21. gólja, magabiztos PSG-siker

2021.04.10. 18:47
Kylian Mbappé megszerezte 21. gólját ebben az évadban (Fotó: AFP)
Fölényes, 4–1-es győzelmet aratott a Paris Saint-Germain a Strasbourg felett a francia első osztályú labdarúgó-bajnokság 32. fordulójában. Az esti mérkőzésen a Marseille izgalmas mérkőzésen 3–3-as döntetlent játszott a Montpellier otthonában.

Magához képest nem szerepel jól a Paris Saint-Germain a Ligue 1-ben: a legutóbbi tíz bajnokijából négyet elveszített, és ez bizony a tabella állásán is megmutatkozik – jelenleg a Lille vezet, amely három ponttal megelőzi a fővárosiakat.

A párizsiak egyik sztárja, Neymar nem léphetett pályára, mert a legutóbbi fordulóban kiállították. A találkozó ennek ellenére is eldőlni látszott már az első félidőben: Kylian Mbappé a 16. percben megszerezte 21. gólját ebben az évadban, és továbbra is magabiztosan vezeti a góllövőlistát.

Pablo Sarabia a 27., Moise Kean a 45. percben talált be, így a párizsiak 3–0-s előnnyel vonulhattak a szünetre.

A különbséget aztán a hazaiak mindössze 19 éves mali csatára, Dion Moise Sahi csökkentette a 63. percben – pályafutása második élvonalbeli meccsén talált be.

Alig több mint negyedórával később visszaállt a háromgólos differencia, miután Leandro Paredes gyönyörű szabadrúgásgólt lőtt, ezzel eldöntötte a találkozót: 4–1-re nyert a Párizs.

Az esti meccsen a Montpellier fogadta a Marseille-t, s Delort révén már az első percben megszerezte a vezetést. Csakhogy Milik a 43. percben egyenlített, Gueye pedig még a szünet előtt fordított (1–2). Laborde egalizált a második félidő elején, s a hazaiaknak nagy esélye nyílt a győzelemre is, miután Caleta-Cart kiállították a 63. percben. De másképp alakult... A Marseille védője, Perrin segítette ismét előnyhöz, a csapatát (2–3). A Montpellier azonban nem adta fel: Laborde a 90+4. percben egyenlített, így 3–3 lett a vége.

FRANCIA LIGUE 1
32. FORDULÓ
, SZOMBATI MÉRKŐZÉSEK
Strasbourg–Paris SG
1–4 (Sahi 63., ill. Mbappé 16., Sarabia 27., Kean 45., Paredes 79.)
Montpellier–Marseille 3–3 (Delort 1., Laborde 47., 90+4., ill. Milik 43., Gueye 45+1., Perrin 71.)
Kiállítva: Caleta-Car (Marseille, 62.)

1. Lille 32 20 9 3 53–19 +34 69
2. Paris SG 32 21 3 8 71–23 +48 66
3. Monaco 31 19 5 7 64–38 +26 62
4. Lyon 31 17 10 4 60–31 +29 61
5. Lens 31 13 10 8 47–43 +4 49
6. Marseille 32 13 10 9 43–39 +4 49
7. Montpellier 32 12 10 10 52–53 –1 46