Ligue 1: megtört a Nantes nyeretlenségi sorozata

CS. M.CS. M.
2019.12.01. 19:11
Újra közel az élmezőnyhöz a Nantes
Hazai pályán tudott hosszú idő után újra nyerni a Nantes (2–1), ezzel újra ott van a francia élvonal élmezőnyében, legyőzött ellenfele, a Toulouse viszont már utolsó a tabellán. A St.-Étienne szeptember óta tartó veretlenségi szériája megszakadt – nagyot küzdött, és nyert a Rennes (2–1).

A Nantes–Toulouse összecsapásra mindkét együttes pocsék formában érkezett – a hazaiak mindössze egy pontot szereztek a legutóbbi öt bajnokijukon, ellenfelük pedig még ennyit sem. A meccs egyértelmű esélyesei ettől függetlenül is az európai kupaporond eléréséért küzdő hazaiak voltak, akik ennek megfelelően igyekezték végig uralni a mérkőzést.

A 23. percben ehhez nagy segítséget is kaptak, miután Kouadio Koné megkapta a második sárga lapját is, így a Toulouse emberhátrányból folytathatta tovább, ráadásul az első félidő végén egy büntetőt is összehoztak a vendégek. A Nantes Abdoulaye Touré révén a 43. percben meg is szerezte a vezetést (1–0), majd a szünet után is magabiztosan kezdett. Az 53. percben Ludovic Blas érkezett a kapu előtt, s bár a hálót nem érintette a labda, a gólvonalon már átért, így kétgólos előnyhöz jutottak a hazaiak.

A folytatásban nem tudott eléggé felpörögni az emberhátrányban lévő Toulouse, de a szépítés azért összejött neki. A 96. percben Aaron Leya állt oda elvégezni a megítélt 11-est, és nem hibázott. A Nantes ezzel továbbra is üldözi az európai kupaporond indulást jelentő bajnoki helyek egyikét (2–1).

Szeptember végén kapott ki legutóbb a Saint-Étienne, ezt a sorozatot pedig nem épp a Rennes otthonában szerette volna megtörni. Ehhez mérten lendületesebben is kezdett a vendégcsapat – a 19. percben szöglet után Lois Diony érkezett a hosszú oldalon, és közelről nem hibázott.

A Rennes gyorsan reagált, egy kontrát követően Ralphinha került ziccerbe, és megszerezte az egyenlítő gólt (1–1). A folytatásban elfogyott a St.-Étienne lendülete, szinte a teljes második félidőt nyomás alatt játszotta. Ennek pedig meg is lett az eredménye, a ráadás harmadik percében Damien Da Silva vált hőssé a hazaiaktól, és góljával kiharcolta a győzelmet a Rennes-nek. 2–1

FRANCIA LIGUE 1
15. FORDULÓ

Nantes–Toulouse 2–1 (A. Touré 43. – 11-esből, Blas 53., ill. Leya 96. – 11-esből)
Rennes–St.-Étienne 2–1 (Ralphinha 25., D. Da Silva 93., ill. Diony 19.)
Monaco–Paris Saint-Germain – ELHALASZTVA
Szombati eredmények

Strasbourg–Lyon 1–2 (Fofana 22., ill. Cornet 40., Reine-Adélaide 75.)
Lille–Dijon 1–0 (Osimhen 45+6. – 11-esből)
Montpellier–Amiens 4–2 (Le Tallec 14., Laborde 64., Delort 67., F. Mollet 72., ill. G. Kakuta 44., Lahne 86.)
Nice–Angers 3–1 (Lusamba 39., Maolida 53., Dolberg 90., ill. Fulgini 22.)
Nimes–Metz 1–1 (Ripart 61., ill. H. M. Diallo 30.)
Reims–Bordeaux 1–1 (B. Dia 93., ill. Maja 27.)

1. Paris SG 14 11 3 30–8 +22 33
2. Marseille 15 8 4 3 20–18 +2 28
3. Angers 15 7 3 5 19–19 0 24
4. Montpellier 15 6 5 4 18–12 +6 23
5. Bordeaux 15 6 5 4 21–17 +4 23