Ligue 1: meglepetés, a Sochaux legyőzte a PSG-t

2013.02.17. 23:04
Ibra hiába karatézott (Fotó: Reuters)
Igen nagy meglepetés a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 25. fordulójának záró mérkőzésén: az alsóházban tanyázó Sochaux 3–2-re legyőzte a listavezető PSG-t, melynek kilencmeccses veretlensége lett oda.

A PSG önbizalomtól duzzadva várhatta a mérkőzést, hisz legutóbbi kilenc bajnokiján nyolc győzelem, egy döntetlen volt a mérlege, ráadásul Alex a 29. percben vezetést is szerzett egy fejessel a párizsi nagycsapatnak – minden simának tűnt ekkor.

Büszkék lehetnek diadalukra az óriásölők (Fotó: Reuters)

Az egyenlítés egy kontrából jött: a 36. percben Sebastian Roudet lépett ki a bal oldalon, és élesen kilőtte a hosszú alsót. Fordulás után Giovanni Sio pazar összjáték után talált be Salvatore Sirigu mellett a hosszúba, a PSG egy hatalmas kavarodást követően a gólvonalon álló Jérome Rousillon szerencsétlen öngóljával egyenlített.

A slusszpoén a 84. percre maradt: Cédric Bakambu egy tökéletesen végigjátszott akció befejezéseképpen a hálóba passzolta Sloan Privat visszatett labdáját – a Sochaux valódi óriásölőként „dolgozik”, heteken belül a Marseille után a PSG-t is elintézte. Zlatan Ibrahimovic, a párizsiak legnagyobb csillaga szinte láthatatlan volt: a svéd center szezonbeli két meccsén mindössze egyszer tudott kaput találni a Sochaux ellen, abból se lett gól.

A PSG veresége ellenére továbbra is vezeti a bajnokságot, igaz, előnye három pontra csökkent a délután a Bordeaux-t idegenben, meghökkentő különbséggel (0–4!) kiütő Lyonnal szemben. A Lyon 1977 óta először talált be négyszer a Girondins otthonában, és még sosem tudott ekkora különbséggel bajnoki mérkőzést nyerni Bordeaux-ban!