Ligue 1: ellenünk is játszó norvég döntött a 100. derbin

2016.01.17. 23:02
A Saint-Étienne 1–0-ra legyőzte a Lyont a két csapat regionális derbijén, a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 21. fordulójának vasárnap késő esti mérkőzésén, és – többek között vasárnapi ellenfelét megelőzve – feljött a tabella ötödik helyére. Győzött a Marseille és a Monaco is, utóbbi már a második helyen áll.

A saint-étienne-i rangadó egyetlen gólját a nemrégiben szerződtetett Alexander Söderlund szerezte a 76. percben: a lyoniaktól labdát szerző Kevin Monnet-Paquet átadása középen őrizetlenül találta a norvég támadót – láthattuk őt a mieink elleni Eb-pótselejtezőn is –, aki a kifutó kapus mellett higgadtan a hálóba helyezett.saint-étienne-i rangadó egyetlen gólját a nemrégiben szerződtetett Alexander Söderlund szerezte a 76. percben: a lyoniaktól labdát szerző Kevin Monnet-Paquet átadása középen őrizetlenül találta a norvég támadót – láthattuk őt a mieink elleni Eb-pótselejtezőn is –, aki a kifutó kapus mellett higgadtan a hálóba helyezett.

A két szomszédvár a 100. derbijét vívta a francia élvonalban: a Saint-Étienne 37, a Lyon 33 győzelemnek örülhetett eddig, 30 meccs döntetlennel ért véget.

Négy döntetlen után fontos győzelmet aratott az Olympique Marseille: a kikötővárosiak 3–1-re nyertek a Caen vendégeként. A tabella második feléből sikeresen menekülő, az idén először nyerő Marseille immár nyolc forduló óta őrzi veretlenségét. Míchel emberei továbbra is nagyon hatékonyak idegenben: a legutóbbi hat „utazós bajnokijukból” ötöt megnyertek, egy döntetlenre végződött – más kérdés, hogy a múlt héten vendégként kényszerültek búcsúzni a Ligakupától (Toulouse, 1–2).

A PSG távoli üldözői közül fokozatosan kicsúszó Caen november vége óta képtelen nyerni.

A kora délutáni mérkőzésen a Monaco idegenben 2–0-ra legyőzte a Lorient-t, és feljött a tabella második helyére a PSG legközelebbi üldözőjének. Az a „legközelebb” persze viszonylagos: az OM-hez hasonlóan nyolc forduló óta veretlen hercegségbeliek hátránya 21 pont a párizsiak mögött.