Ligue 1: lehengerlő PSG, két év után Cavani-tripla - videó

2015.05.08. 22:20
Edinson Cavani két év után először triplázott élvonalbeli meccsen (Fotó: Reuters, archív)
A listavezető Paris Saint-Germain hazai pályán 6–0-ra megverte a Guingamp együttesét a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 36. fordulójának nyitó mérkőzésén. A párizsi együttes fölényes sikeréhez Edinson Cavani mesterhármassal, míg Zlatan Ibrahimovic két-két góllal és gólpasszal járult hozzá.

A Paris Saint-Germain a Sirigu – Aurier, Marquinhos, Thiago Silva, Maxwell – Verratti, Cabaye (Lucas Moura, 69.), Matuidi (Rabiot, 77.) – Pastore (Lavezzi, 78.), Ibrahimovic, Cavani összeállításban lépett pályára, és nem tétlenkedett, már a második percben megszerezte a vezetést, amikor Serge Aurier jobb oldali beadása után Edinson Cavani belsőzött a jobb alsó sarokba (1–0). A párizsi csapat a hatodik gólját szerezte a mostani szezonban a mérkőzések első öt percében, ezzel vezeti a vonatkozó rangsort.

A második gólra a 18. percig kellett várni, ekkor a vendégek labdát veszítettek a saját térfelükön, a bajnoki címvédő játékosai pedig tökéletesen megjátszották a négy a három elleni szituációt. A támadás végén Marco Verratti a csapatkapitány Zlatan Ibrahimovichoz játszott, akihiggadt lövőcsel után „feltette" a labdát a léc alá(2–0).

A PSG a folytatásban sem lassított, látványos akciókat vezetett, és idő kérdése volt, hogy mikor növeli előnyét. Erre az 52. percben került sor, amikor Ibrahimovic ütempassza után Cavani ballal a bal felső sarokba bombázott, Jonas Lössl csak belekapni tudott a labdába (3–0).

Négy perccel később a svéd világklasszis álló helyzetből, az alapvonalról középre ívelte a labdát, amelyet a hosszú oldalon érkező Maxwell befejelt (4–0). Az utolsó húsz perc kezdetén Verrati gyorsan elvégzett szabadrúgása után Cavani kapásból a kapu bal oldalába helyezett (5–0), a végeredményt pedig Ibrahimovic állította be, aki a 90. percben gólra váltotta a tizenegyest, melyet az ő buktatásáért ítéltek meg (6–0).

A Paris Saint-Germain a szezon legnagyobb különbségű győzelmét aratta, és hatpontos előnyre tett szert a tabella élén az egy meccsel kevesebbet játszó Lyon előtt, míga korábban elégedetlenkedő Edinson Cavani2013. május 5-e, tehát majdnem napra pontosan két év után ismét mesterhármast jegyzett élvonalbeli meccsen.

Hatgólos differencia esetén nem szokás a vesztes fél kapusának teljesítményét dicsérni, de ha a Guingamp kapuvédője gyengébb napot fog ki, csapata még nagyobb verést is kaphatott volna.