Ligue 1: „kis Zizou” pöccintett, a marseille-i csoda folytatódik

2014.11.28. 22:29
Két bombaformában játszó együttes csapott össze, de végül megint az OM örülhetett (Fotó: Reuters)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 15. fordulójának nyitó meccsén az éllovas Marseille magabiztos játékkal 2–0-ra legyőzte a negyedik helyet elfoglaló Nantes-t.

Két bombaformában futballozó francia együttes csapott össze a Ligue 1 15. fordulójának rangadóján. A Nantes mindössze két vereséget gyűjtött a 2014–2015-ös bajnoki szezonban – 1994 óta nem volt a szezon ezen szakaszában ilyen jó mérlege a csapatnak –, a Marseille pedig kisebb meglepetésre továbbra is vezeti a tabellát a PSG előtt.

A találkozót rövid tapogatózás után az OM kezdte lelkesebben, amely a 24. percben a vezetést is megszerezte: Payet beadása után az „ifjú Zidane"-ként is gyakran emlegetett Florian Thauvin megelőzte emberét, majd gyönyörű mozdulattal, estében a kapuba pöccintette a labdát a tehetetlen vendég kapus mellett (1–0).

A szépségdíjas találattól felpörgött a Marseille, jött is a következő: egy szabadrúgásnál Rod Fanni húzódott előre, majd mindenkinél magasabbra ugorva a hosszú alsóba csúsztatott (2–0).

Ahogy azt megszokhattuk, a labdabirtoklással ezt követően sem voltak problémáik a hazaiaknak, de újabb gólt már nem sikerült szerezni, maradt a 2–0.

A Marseille ezzel a sikerrel négy pontra növelte az előnyét a szombaton a Nice ellen pályára lépő PSG előtt.