Ligue 1: gyönyörű góllal verte a Marseille a zöldeket – videó

K. Zs.K. Zs.
2019.09.01. 23:17
Dario Benedetto a győztes gólját ünnepli (Fotó: AFP)
Az Olympique Marseille hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Saint-Étienne-t a két mitikus bajnokcsapat presztízsmérkőzésén, a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 4. fordulójának vasárnap késő esti záró meccsén.

Az első félidőben Dario Benedetto egyszer ért a labdához az ellenfél tizenhatosán belül, de az nagyon fontos megmozdulás volt, hiszen lövése gyönyörű támadást fejezett be góllal: a 33. percben az argentin támadó sarokkal dobta akcióba Bouna Sarrt a jobb oldalon, ő indította Morgan Sansont, akinek beadására a legjobbkor érkezett az akciót középen kísérő Benedetto, és közelről a zöldek kapujába lőtt.

A nyáron igazolt argentin légiós sérülten érkezett Franciaországba, de kezd belelendülni, a mostani a második gólja volt.

Egy kis stat: a Saint-Étienne történetében most fordul elő először, hogy a csapat gólt sem szerezve veszít el egymást követő négy bajnoki mérkőzést a marseille-i Vélodrome-ban.

MARSEILLE–SAINT-ÉTIENNE 1–0

A Leicestertől igazolt Iszlam Szlimani a második Monaco-mecsén is a kapuba talált, sőt ezúttal kétszer is, de ez sem volt elég a győzelemhez, a 84. percben Adrien Thomasson remek kapáslövéssel pontot mentett a Strasbourg-nak.

Egy kis stat: a Monaco 18 éve nem állt ilyen kevés (2) ponttal négy forduló után, míg a Strasbourg immár hét hazai bajnoki óta nyeretlen (négy döntetlen, három vereség).

STRASBOURG–MONACO 2–2

A Rennes egy öngóllal jutott előnyhöz az első félidőben – Jérémy Morel fejese a vendégek védőjéről, Gautier Llorisról vágódott a kapuba, Walter Benítez kapus csak beleütni tudott a labdába –, ám a szünet után fordult az állás: a 63. percben Wylan Cyprien értékesített egy tizenegyest (már a harmadikat ebben a szezonban), majd nem sokkal a lefújás előtt Racine Coly közelről bekotorta Patrick Vieira csapatának győztes gólját is.

Egy kis stat: a legutóbbi idény kezdete óta a Nice a 14. egygólos győzelmét aratta, ebben a kategóriában a Vieira-csapat a legjobb a ligában.

RENNES–NICE 1–2

Elszenvedte második vereségét a BL-induló Lille. A nyár egyik nagy fogása, Yusuf Yazici a második félidő elején megkapta második sárga lapját, és a Reims elég jó csapat ahhoz, hogy kihasználja a majdnem negyven percnyi emberelőnyt: Moussa Doumbia egy hosszas videózás után megítélt tizenegyesből szerezte az első gólt, Rémi Oudin ravasz szabadrúgásból a másodikat.

A végjátékban Predrag Rajkovics egy büntető hárításával tette hozzá a magáét a kétgólos győzelemhez.

RÉMI OUDIN GÓLJA

FRANCIA LIGUE 1
4. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések

Reims–Lille 2–0 (Doumbia 73. – 11-esből, Oudin 90.)
Rennes–Nice 1–2
(G. Lloris 25. – öngól, ill. Cyprien 63. – 11-esből, Coly 92.)
Strasbourg–Monaco 2–2 (Lala 39. – 11-esből, Thomasson 84., ill. Szlimani 11., 40.)
Marseille–St.-Étienne 1–0 (Benedetto 33.)