Ligue 1: idegenben nyert a Marseille, tarolt a Montpellier

2012.12.15. 22:16
Az első helyet ostromló Marseille és a címvédő Montpellier egyaránt győzött a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 18. fordulójának szombati játéknapján.

A Toulouse a 44. perctől kettős emberhátrányban játszott, amit a Marseille – amely sorozatban harmadszor nyert vendégként – ki is használt. A meccs egyetlen gólját André-Pierre Gignac lőtte, aki két éve éppen a TFC-ből került az OM-hez. A francia válogatott támadó egy döntetlent érő góllal egyszer már borsot tört korábbi csapattársai orra alá.

A címvédő Montpellier állandósítani látszik jó formáját, a Bastia lelépése sorozatban a harmadik győzelmét hozta meg.

A Troyes nyolcfordulónyi nyeretlenségnek vetett véget, és el is lépett az utolsó helyről – bár az Ajaccio elleni végjátékban igencsak rezgett a léc... –, ellenben a Nice október vége óta tartó veretlen szériája tovább tart. A déliek győztes gólját az ifjú Neal Maupay lőtte a lefújás előtti pillanatokban, azonban a kétgólos hátrányból kiharcolt sikerben oroszlánrészt vállalt a duplázó argentin Dario Cvitanich is, aki kilenc forduló alatt nyolc gólt mondhat a magáénak.

FRANCIAORSZÁG, LIGUE 1
18. FORDULÓ
Szombati mérkőzések
Toulouse–Marseille 0–1 (Gignac 68.)
Montpellier–Bastia 4–0 (Estrada 14., Herrera 48., Belhanda 60., Mounier 75.)
Nice–Evian 3–2 (Cvitanich 18., 47., Maupay 90., ill. Sagbo 3., Barbosa 14.)
Reims–Lille 1–1 (Weber 7., ill. Payet 72.)
Sochaux–Brest 1–2 (Bakambu 59., ill. Safni 63., Ben Baszat 77.)
Troyes–Ajaccio 3–2 (Darbion 34., Nivet 39., Camus 45., ill. Lasne 90., Cavalli 93.)