Ligue 1: győzelmével a PSG mögött a Lille és a Lyon

2020.11.22. 23:00
Nem kegyelmezett a Lille a Lorient-nek (Fotó: AFP)
Nem botlottak az éllovas PSG üldözői a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 11. fordulójának vasárnapi játéknapján: a Lille, a Lyon és a Montpellier is győzelmet aratott.

A Lille az első játékrész derekén megszerezte a vezetést, majd a fordulás után hat percen belül két találattal lezárta a mérkőzést. A ráadás perceiben negyedszer is megrezdült a Lorient hálója, így összességében kiütéses vereséget mért a Lille ellenfelére (4–0).

KORÁBBAN

Megérdemelt győzelemnek aligha nevezhető a Lyon mai sikere, mivel jóval több lehetősége volt az Angers-nak. A hazai csapat 20 lövéssel zárta a találkozót, ebből nyolc talált kaput, ezzel szemben a vendégek csupán ötször kísérleteztek. A két, kaput eltaláló lövésből azonban az egyik beakadt: a 78. percben szépségdíjas támadás végén Tino Kadewere szerzett vezetést a Lyonnak (0–1), s mivel az Angers nem tudott rá válaszolni, nyertek is a vendégek. A Lyon jobb gólkülönbségének köszönhetően fellépett a tabella második helyére.

A Montpellier 13 perc elteltével már kétgólos előnyre tett szert a Strasbourg ellen. A vendégek azonban öt percen belül két tizenegyesnek köszönhetően kiegyenlítettek. A félidőnek viszont még korántsem volt vége: Andy Delort fél óra elteltével ismét előnyhöz juttatta a Montpellier-t, ám a szünet előtt újfent egyenlített a Strasbourg (3–3).

A fordulást követően Delort labdája után Gaetan Laborde harmadszor is vezetést szerzett a hazaiaknak, amire már nem volt válasza a vendégeknek (4–3).

A Lens kevesebb helyzetet kidolgozva, de egy egészen elképesztő góllal nyerni tudott a Dijon otthonában (0–1), míg a Nimes egy tizenegyesgóllal hozta el a három pontot Reimsből (0–1).

A LENS GYŐZTES GÓLJA ANTHONY RACIOPPI ÓRIÁSI HIBÁJA

Jobban kezdte a találkozót a vendéglátó Nantes, többet birtokolta a labdát, és több helyzetet is dolgozott ki ellenfelénél. A 29. percben Randal Kolo révén megszerezte a vezetést a hazai csapat. A szünet előtt viszont sikerült egyenlítenie a Metznek: a vendégek a ráadás negyedik percében jutottak tizenegyeshez, amelyet Aaron Iseka Leya magabiztosan értékesített (1–1).

A fordulás után hiába támadt többet a Nantes, újabb gól már nem született, így maradt a döntetlen. A Metz sorozatban nyolcadik mérkőzésén nem talált legyőzőre, legutóbb a PSG diadalmaskodott ellene.

FRANCIA LIGUE 1
11. FORDULÓ
Lille–Lorient 4–0
(Yazici 29., 51., Luiz Araújo 57., David 89.)
Korábban
Angers–Lyon 0–1
(Kadewere 78.)
Dijon–Lens 0–1
(Kalimuendo 23.)
Montpellier–Strasbourg 4–3 (P. Mendes 8., Delort 13., 31., Laborde 68., ill. Lala 22. – 11-esből, H. Diallo 26. – 11-esből, Ajorque 45.)
Reims–Nimes 0–1 (Ripart 62. – 11-esből)
Nantes–Metz 1–1
(Kolo 29., ill. Leya 45+4. – 11-esből)
Szombaton játszották
Brest–Saint-Étienne 4–1 (Honorat 7., Duverne 23., Cardona 33., Mounie 38., ill. M. Camara 31.)
Pénteken játszották
Monaco–PSG 3–2 (Volland 52., 65., Fabregas 84. – 11-esből, ill. Mbappé 25., 37. – 11-esből)
Rennes–Bordeaux 0–1 (Ben Arfa 37.)