Ligue 1: hatalmas balhé Bordeaux-ban, fél óráig állt a játék

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2019.12.03. 21:29
Turpin nem unatkozott Bordeaux-ban (Fotó: AP)
A Brest, a Marseille és a Bordeaux is nyerni tudott a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a Ligue 1 16. fordulójának keddi mérkőzésein, de ez a nap nem a gólok miatt volt igazán érdekes.

FRANCIA LIGUE 1
16. FORDULÓ
Angers–Marseille 0–2
(Sanson 17., Payet 41. – 11-esből)
Bordeaux–Nimes 6–0 (Maja 24., 37., 53., De Préville 58., Otavio 76., 87.)
Brest–Strasbourg 5–0 (A. Mendy 21., Battocchio 45., 53., 75., N'Goma 90. – 11-esből)
Lyon–Lille 0–1 (Ikoné 68.)

KÉSŐBB
21.05:

A Brest nagyon könnyedén, öt nullára mosta le a pályáról a Strasbourg együttesét, a mesterhármasig jutó madárcsontú középpályás, Cristian Battocchio vezérletével, aki a 90. percben átengedte egy büntető elvégzését a csereként beálló Ferris N'Gomának.

Szintén rúgott egy gólt 11-esből az Olympique Marseille, ezt Dimitri Payet értékesítette, a támadó előtte adott egy gólpasszt, ez elég is volt az OM-sikerhez az Angers otthonában.

De ez a nap nem erről marad emlékezetes...

Ugyanis sokkal izgalmasabb volt a mérkőzés Bordeaux-ban: no, nem a góleső miatt, mert a hazai sikerhez nem férhetett kétség, hanem azért, mert 26 percen át állt a játék a gyepre tóduló szurkolók miatt. A rutinos játékvezető, Clément Turpin (a 2016-os Európa-bajnokságon vezetett mérkőzést a magyar válogatottnak is) félbeszakította a találkozót, és az öltözőkbe vezényelte a két csapatot. A hazai drukkerek voltak a ludasok, akik az ultrák jogaiért léptek síkra, pontosabban pályára ilyen módon, illetve a korábban az egyes molinók kihelyezését megtiltó vezetők ellen tüntettek.

Miután elhagyták a pályát a drukkerek, kijöhettek ismét a játékosok, és ötperces melegítés után folytatódott a játék: a hazai kedvencek alaposan kiszolgálták a drukkereket, itt az angol-nigériai támadó, Josh Maja szerzett klasszikus mesterhármast, majd adott egy gólpasszt.

1. Paris SG 14 11 3 30–8 +22 33
2. Marseille 16 9 4 3 22–18 +4 31
3. Bordeaux 16 7 5 4 27–17 +10 26
4. Angers 16 7 3 6 19–21 –2 24
5. Montpellier 15 6 5 4 18–12 +6 23
6. Nantes 15 7 2 6 14–14 0 23
7. Lyon 15 6 4 5 24–15 +9 22
8. Lille 15 6 4 5 19–15 +4 22