Ligue 1: fordulat a hajrában, bajnokot vert a Marseille

2013.01.19. 19:25
Az Ayew testvérek és André-Pierre Gignac vezérletével az Olympique Marseille az utolsó pillanatokban kiharcolta a 3–2-es győzelmet a címvédő Montpellier ellen a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 21. fordulójának szombati játéknapján, és sikerével feljött a tabella második helyére.

Noha a déli rangadó első gólját a Marseille szerezte, az utolsó negyedórára a Montpellier fordult előnnyel. Az Ayew testvérek összjátékból Jordan egyenlített a 79. percben, majd a 91. percben jött a 200. élvonalbeli meccsét játszó Gignac, és jó ütemben kilépve belőtte az OM idénybeli 13. győzelmét jelentő gólt.

A két csapat augusztusi mérkőzésén is Gignac döntött, ő szerezte a montpellier-i találkozó egyetlen gólját.

Az esti programban a Saint-Etienne legyőzte a Brestet, amivel megszakította hat forduló óta tartó nyeretlenségi sorozatát. Nyert az európai kupaálmokat dédelgető Lorient és a Toulouse is.

FRANCIAORSZÁG, LIGUE 1
21. FORDULÓ
Marseille–Montpellier 3–2 (A. Ayew 14., J. Ayew 79., Gignac 91., ill. Herrera 17., J. Utaka 56.)
Sochaux–Reims 1–0 (Poujol 16.)
Lorient–Troyes 3–2 (Monnet-Paquet 20., Reale 27., Bourillon 83., ill. Bréchet 66., Camus 88.)
AC Ajaccio–Valenciennes 1–1 (Mutu 30., ill. Nguette 69.)
Brest–Saint-Etienne 0–1 (Brandao 50.)
Toulouse–Nancy 2–1 (Tabanou 57., 78., ill. Karaboué 89.)