Ligue 1: megint kivédett egy büntetőt, már másodikak!

2018.09.15. 22:43
Két gólszerző a caeni meccsről: sötét mezben Prince Oniangué, világosban a lyoni Ferland Mendy (Fotó: AFP)
Mike Maignan újra kivédett egy tizenegyest, vezérletével a Lille 3–2-re győzött az Amiens vendégeként szombat este, és feljött a második helyre a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Ligue 1). A BL-rajtra készülő Lyon és Monaco döntetlennel tudta le az 5. fordulót.

A két tizenegyest kiharcoló és értékesítő, majd akcióból is a kapuba találó Nicolas Pépé mesterhármasával a Lille 3–0-ra vezetett, az Amiens gyorsan szépített, majd a 87. percben jött Moussa Konaté büntetője, amelyet a 23 éves, guayanai születésű Mike Maignan kivédett. Bár Szaman Goddosz bombájával tovább zárkózott a hazai csapat, egyenlítésre már nem maradt ideje.

Egy kis stat: Mike Maignan sorozatban a negyedik neki lőtt tizenegyest hárította a francia élvonalban, összesített mérlege a Ligue 1-ben 10 büntető/7 védés.

A Dijon hazai vereségéből, valamint a Toulouse–Monaco mérkőzés döntetlenjéből is profitálva a Lille feljött a tabella második helyére. A Monaco nyolc játékosát nélkülözte a Téfécé ellen – többek között a gyomorrontással küszködő Radamel Falcaót.

KORA ESTE: CAEN–LYON 2–2

Nabil Fekir ballal, szabadrúgásból a hosszú sarokba kanyarított az első félidő legvégén, de a második játékrészben fordult az állás: a korábban Lyonban is megforduló Claudio Beauvue büntetőből egyenlített, majd Prince Oniangué fejjel vezetést szerzett a hazaiaknak – akik akkor már emberhátrányban játszottak a Fekirt fejbe rúgó Alexander Djiku kiállítása miatt.

Egy kis stat: Fekir a negyedik gólját szerezte szabadrúgásból az elmúlt szezon kezdete óta, ebben az időszakban az övé a leggazdagabb ilyen termés a Ligue 1-ben.

Az OL végül kihasználta a létszámfölényt, Ferland Mendy remek alsó sarkos lövéssel egyenlített a 89. percben. A ráadásban az ellenfelét lefejelő mozdulattal riogató, sőt el is érő Baissama Sankoh is piros lapot kapott a hazaiaknál.

A Caen az első fordulóbeli, párizsi vereség óta nem kapott ki, és sorozatban harmadszor nem hagyta győzelemmel távozni a Lyont a Michel D'Ornano Stadionból (3–2, 1–0, 2–2).

A Lyon szerdán a Manchester City vendége lesz a Bajnokok Ligája csoportkörének nyitányán, a Monaco kedden az Atlético Madridot fogadja.

FRANCIA LIGUE 1
5. FORDULÓ
Caen–Lyon 2–2
(Beauvue 53. – 11-esből, Oniangué 73., ill. Fekir 45., F. Mendy 89.)
Amiens–Lille 2–3 (R. Kurzawa 79., Goddosz 93., ill. N. Pépé 45+2, 56., 76. – az első kettőt tizenegyesből)
Dijon–Angers 1–3 (Said 13., ill. Bahoken 20., Tait 29., Santamaría 38.)
Montpellier–Strasbourg 1–1 (D. Le Tallec 50., ill. Mothiba 93.)
Toulouse–Monaco 1–1 (Leya 79., ill. Tielemans 56.)

Pénteken játszották
Paris Saint-Germain–Saint-Étienne 4–0 (Draxler 22., Cavani 51. – 11-esből, Di María 76., M. Diaby 84.)
Nice–Rennes 2–1 (Saint-Maximin 77., Lees-Melou 89., ill. Sarr 58. – öngól)