Ligue 1: elképesztő hajrá és egy tragikus hős Toulouse-ban

2013.02.16. 22:25
Az utolsó negyedórában született négy góllal végződött 2–2-re a Toulouse–Troyes mérkőzés a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 25. fordulójának szombati játéknapján.

Elképesztő hajrát láthatott a toulouse-i publikum: a bennmaradásért harcoló Troyes a csapatkapitány, Benjamin Nivet góljával a 83. percben kétgólosra növelte előnyét. Csakhogy akkor jöttek a hazaiak: a télen igazolt, az idényben már tíz bajnoki gólnál járó Eden Ben Baszat kisvártatva szépített, majd megszületett a hazaiak egyenlítő gólja is – a néhány perccel korábban még csapata hősének látszó Nivet lábáról a saját kapujába pattant a labda...

A címvédő Montpellier győzött, és még versenyben van az európai helyekért; a Bretagne-ban pontot szerző Ajaccio immár hat forduló óta veretlen; míg a Nice 1996 óta először nyert Korzikán, és a Bastia elleni sikerével továbbra is ostromolja a BL-helyeket – pillanatnyilag negyedik.

FRANCIAORSZÁG, LIGUE 1, 25. FORDULÓ
Szombati mérkőzések
Toulouse–Troyes 2–2
(Ben Baszat 85., Nivet 88. – öngól, ill. Yattara 77., Nivet 83.)
Montpellier–Nancy 1–0 (Herrera 33.)
Lorient–Evian TG 2–1 (Aliadière 42. – 11-esből, Monnet-Paquet 78., ill. Betao 83.)
Bastia–Nice 0–1 (Maupay 61.)
Brest–AC Ajaccio 1–1 (Raspentino 12., ill. Oliech 70.)