Ligue 1: Milik újra gólt lőtt, az OM nem hagyta nyerni a Lyont

K. Zs.K. Zs.
2021.02.28. 23:17
Ahogyan várható volt, akadtak feszült pillanatok a Marseille–Lyon meccsen (Fotó: AFP)
A PSG-nek kedveztek az eredmények vasárnap a francia labdarúgó-bajnokság élvonalában (Ligue 1): sem az éllovas Lille, sem a Lyon nem tudott nyerni – a LOSC a Strasbourg-ral odahaza, az OL a Marseille vendégeként ikszelt –, így a szombaton három ponttal gazdagodó párizsiak kettejük közé ékelődve, pozíciójukon javítva várják a folytatást. A remek formában lévő Monaco szintén közelebb lopózott az éllovasokhoz.

MARSEILLE–LYON 1–1

A vasárnap késő esti mérkőzésen Lyon szerezte meg a vezetést jól felépített akció végén, Karl Toko Ekambi lövésével, majd Arkadiusz Milik még a szünet előtt egyenlített egy kezezés miatt befújt tizenegyesből. (A lengyel támadó másodszor került a kezdőbe a téli szerződtetése óta – és megint gólt szerzett.)

A fordulás után az OM játszott jobban, ráadásul az utolsó húsz percre nagy lehetőséghez jutott, hiszen a lyoni Paqueta megkapta a második sárga lapját, de az emberfórt nem sikerült gólra váltani – sőt, Memphis Depay talált be odaát, igaz, lesről.

Ezen a mérkőzésen még nem Jorge Sampaoli ült az OM kispadján, hanem a hetek óra beugróként dolgozó Nasser Larguet – az új argentin vezetőedző a tervek szerint kedden áll munkába.

A MÉRKŐZÉS GÓLJAI

RÖVIDEN A KORÁBBI MÉRKŐZÉSEKRŐL

• José Fonte hajrábeli fejesével pontot mentett a Lille, ezzel együtt tény, hogy az éllovas hetek óta nem az igazi hazai pályán. Nemcsak az Ajax elleni Európa-liga-mérkőzés sült el rosszul (kiesés kettős vereséggel), hanem a bajnokságban is akadozik a gépezet: a legutóbbi hat hazai Ligue 1-meccséből csak kettőt tudott megnyerni.

• Noha Wissam Ben Yedder kihagyott egy tizenegyest, a Monaco hajrábeli gólokkal begyűjtötte a három pontot a Brest ellen, így már 12 mérkőzés óta őrzi bajnoki veretlenségét (10 győzelem, két döntetlen). A vezető gólt Niko Kovac „szupercseréje”, Sztevan Jovetics szerezte – a legutóbbi nyolc bajnoki góljából ez volt a hatodik, amit a kispadról érkezve ért el.

• Húzott egy kiváló cserét Christophe Pélissier, a bennmaradásért harcoló Lorient vezetőedzője is: a 61. percben pályára küldött Armand Laurienté nemcsak egyenlített, hanem a győztes gólt is megszerezte a Saint-Étienne ellen. A bretonok immár 17 pontot gereblyéztek össze ebben az idényben olyan meccseken, amelyeken fordítaniuk kellett.

• Hat forduló óta őrzi veretlenségét a Lens, amely kétgólos hátrányt ledolgozva jutott ponthoz az Angers otthonában. A hős a 92. percben egyenlítő Arnaud Kalimuendo Muinga volt (megint egy döntő érdemeket szerző csereember), de ne feledkezzünk meg a másik gólszerzőről, Jonathan Claussról sem, aki egy gólban mindig benne volt a legutóbbi öt olyan tétmeccsen, amelyen befért a kezdő tizenegybe.

José Fonte a Lille egyenlítő gólja után (Fotó: AFP)

FRANCIA LIGUE 1
27. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
Olympique Marseille–Lyon 1–1
(Milik 44. – 11-esből, ill. Toko Ekambi 21.)
Lille–Strasbourg 1–1
(Fonte 86., ill. Ajorque 36.)
Monaco–Brest 2–0 (Jovetics 76., Volland 90.)
Angers–Lens 2–2 (Diony 5., Mangani 10. – 11-esből, ill. Clauss 22., Muinga 90+2.)
Lorient–St.-Étienne 2–1 (Laurentié 76., 86., ill. Moukoudi 16.)
Nimes–Nantes 1–1 (M. Koné 76., ill. Blas 27.)
Reims–Montpellier 0–0