Ligue 1: Cavani-dupla, PSG-négyes a Lorient ellen

2013.11.01. 22:26
Cavani duplázott a Lorient elleni kiütéses siker során (Fotó: Reuters)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 12. fordulójában a PSG hazai pályán 4–0-ra legyőzte a Lorient együttesét.

A listavezető 22 veretlen bajnoki mérkőzéssel a háta mögött, de egy Saint-Étienne elleni pontvesztéssel érkezett a mérkőzésre, míg a vendégek négy vereség után a legutóbb 2–1-re legyőzték a Sochaux-t ugyan, de így is csak a 17. helyen álltak.

Ennek tükrében nem meglepetés, hogy a PSG már a mérkőzés elején, egészen pontosan a 3. percben megszerezte a vezetést, Digne passza után Lucas volt eredményes (1–0).

A félidő hajrájáig megőrizte kapuját a góltól az Audard helyére a 25. percben beálló Reynet, akkor azonban Ménez kétszer is ziccerbe került, és bár elsőre a gólvonalon társai kisegítették, másodjára Verratti parádés bejátszása után már a jobb alsóba lőtt (2–0).

A 43. percre pedig eldőlt a mérkőzés, Lucas jobb oldali beadása után a Cavani fejelt a hosszú alsó sarokba (3–0), kihasználva azt, hogy Reynet még nem ért vissza a kapujába.

A második félidőben csillapodott góleső – ha már az igazi nem akart –, a 81. percben így is növelte az előnyét a házigazda: egy bal oldali szöglet után Marquinhos 7 méteres fejesét Reynet még védte, a kipattanót azonban a pillanatokkal korábban a 16-oson belül megtorlatlanul ellökött Cavani duplán büntetett, és a kapuba lőtt (4–0).

Az utolsó percekben még mindkét csapat betalálhatott volna – a párizsiak azért jóval többször – újabb találat azonban már nem esett, így a PSG négygólos sikerével erősítette meg első helyét a vasárnap a Lille otthonában pályára lépő Monaco előtt.