Ligue 1: a Strasbourg odapörkölt egy nagyot a Monacónak

K. Zs.K. Zs.
2020.01.25. 22:57
Ludovic Ajorque szerezte a Strasbourg első gólját Monacóban (Fotó: AFP)
A Strasbourg meglepetésre simán, 3–1-re győzött a Monaco vendégeként a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 21. fordulójának szombati játéknapján, és ezzel jelentősen előrelépett a rendkívül tömör tabellán. A Marseille fontos pontokat hullajtott el az Angers ellen, a Saint-Étienne régen várt fontos győzelmet aratott a Nimes ellen.

A Monaco a megelőző hazai meccsén 4–1-re kikapott a PSG-től, és védelme a Strasbourg jól szervezett, gyors akcióval szemben is kapitulált háromszor. A hajrára beszállt a hosszú kihagyás után visszatérő Sztevan Jovetics, szépített is – ez volt az első bajnoki gólja tavaly április óta –, de akkor már késő volt ahhoz, hogy a hercegségbeliek pontszerzésben reménykedjenek.

MONACO–STRASBOURG 1–3

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN TÖRTÉNT

• Hiába támadott jóval többet, az eltiltott Dimitri Payet távollétében a Marseille nem bírt az Angers-vel. Az Angers az utóbbi években jól bírja a marseille-i megpróbáltatásokat: ez volt sorozatban a harmadik bajnoki, amelyen elrabolt egy pontot az OM otthonából. A Marseille a csalódást keltő döntetlennel mindenesetre tízmeccsesre nyújtotta veretlenségi sorozatát (nyolc győzelem, két döntetlen).

• A Saint-Étienne december eleje óta volt nyeretlen a Ligue 1-ben, a megelőző négy bajnokiját elveszítette, így már-már létfontosságú volt a szintén rossz passzban lévő Nimes legyőzése – amihez az is kellett, hogy a hajrában a VAR lesállás miatt elkaszáljon egy vendéggólt.

• Folytatta jó sorozatát a Montpellier, a Dijon sorozatban a harmadik áldozata volt. Michel Der Zakarian csapata már ott van a negyedik helyen.

• A Reims képtelen kikeveredni a hullámvölgyből, ezúttal a bennmaradásért harcoló Metz vitte el tőle a három pontot.

• Az újonc Brest továbbra is félelmetes ellenfél odahaza, idénybeli 12 tétmeccséből már a hatodikat nyerte meg (öt döntetlen és egy vereség mellett), igaz, a régóta nyeretlen Amiens legyőzése a papírforma jegyében zajlott.

FRANCIA LIGUE 1
21. FORDULÓ, szombati mérkőzések
Monaco–Strasbourg 1–3 (Jovetics 86., ill. Ajorque 40., Thomasson 66., Sz. Mitrovics 74.)
Olympique Marseille–Angers 0–0

Brest–Amiens 2–1 (A. Mendy 51., Cardona 83., ill. Guirassy 58. – 11-esből)
Montpellier–Dijon 2–1 (Mollet 56., Delort 63., ill. Mama Baldé 76.)
Reims–Metz 0–1 (H. Diallo 3.)
Saint-Étienne–Nimes 2–1 (Kazri 3., 34. – a másodikat 11-esből, ill. Ferhat 45.)