Ligue 1: a PSG négy gólt rúgott Lyonban, és az élre állt

K. Zs.K. Zs.
2021.03.21. 23:00
Kylian Mbappé a 100. francia bajnoki gólját lövi (Fotó: AFP)
A Paris Saint-Germain 4–2-re győzött a Lyon vendégeként a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 30. fordulójának vasárnap késő esti mérkőzésén, és ezzel átvette a tabella első helyét a váratlan hazai vereséget szenvedő Lille-től.

A PSG már az első félidőben kétgólos előnyt szerzett, 52 perc elteltével már néggyel vezetett – a rangadót szintén nagy reményekkel váró OL csak megfelezni tudta a tetemes hátrányt a hátralévő időben.

A duplázó Kylian Mbappé megszerezte 100. gólját a francia élvonalban (ezekből 84 született a PSG mezében, 16 korábban a Monacóéban), ám történt vele kevésbé jó is: lábsérülés miatt a 70. percben le kellett cserélni – Neymar állt be a helyére. A fiatal világbajnok saját lábán hagyta el a játékteret, egyelőre nem tudni, mennyire súlyos a baj.

LYON–PSG 2–4 – A GÓLOK

A Lille 11 fordulón át őrizte bajnoki veretlenségét, de a bennmaradásért harcoló vasárnapi vendége, a Nimes csak egyszer tudott egyenlíteni – Renaud Ripart közeli átemelésére már nem volt válasza.

LILLE–NIMES 1–2 – A GÓLOK

FRANCIA LIGUE 1
30. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
Lyon–PSG 2–4
(Szlimani 62., Cornet 81., ill. Mbappé 15., 52., Danilo Pereira 32., Di María 47.)
Lille–Nimes 1–2 (Xeka 20., ill. M. Koné 12., Ripart 45.)
Strasbourg–Lens 1–2
(Bellegarde 20., ill. Haïdara 5., Fofana 40.)
Brest–Angers 0–0
Dijon–Reims 0–1 (Dia 50.)
Montpellier–Bordeaux 3–1 (Sambia 35., Laborde 58., Mavididi 69., ill. Hvang Ui Dzso 28.)
Nantes–Lorient 1–1 (Kolo Muani 2., ill. Lauirenté 87.)