Ligue 1: a Marseille kétszer válaszolt Balotellinek

2018.05.06. 23:08
A Marseille hazai pályán 2–1-re legyőzte a Nice-t a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 36. fordulójának vasárnap késő esti mérkőzésén, így tartja a lépést a Lyon, Monaco kettőssel a Bajnokok Ligája-indulásért zajló harcban.

Mario Balotelli és Valere Germain korai gólváltását követően sokáig 1–1-re állt a hetek óta veretlen csapatok rangadója, aztán a hajrában Dimitri Payet – az egy perccel korábban becserélt Clinton N’Jie harcos előkészítéséből – az üres kapuba passzolt, három ponthoz juttatva ezzel az Európa-liga-döntős Marseille-t.

FRANCIA LIGUE 1
36. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések

Marseille–Nice 2–1 (Germain 13., Payet 72., ill. Balotelli 5.)

Korábban közölt eredmények
Lyon–Troyes 3–0
(B. Traoré 28., 35., Cornet 88.)
Caen–Monaco 1–2 (Santini 40., ill. Sylla 12., 91.)
Saint-Étienne–Bordeaux 1–3 (Cabella 28. – 11-esből, ill. Sankharé 30., Koundé 37., Malcom 94.)
Dijon–Guingamp 3–1 (Kvon Csang Hun 34., Yamberé 65., Szliti 91., ill. Eboa Eboa 57.)
Metz–Angers 1–2 (Mollet 20., ill. Pavlovic 92., Tait 94.)
Nantes–Montpellier 0–2 (Dolly 51., Mbenza 63.)
Rennes–Strasbourg 2–1 (Bourigeaud 14. – 11-esből, Hunou 59., ill. Liénard 66.)
Toulouse–Lille 2–3 (Jean 9., Jullien 44., ill. N. Pépé 5., 82., Bissouma 80.)

Pénteken játszották
Amiens–Paris Saint-Germain 2–2
(Konaté 47., 80., ill. Cavani 26., Nkunku 64.)

20. Metz 36 6 8 22 34–70 –36 26

A francia bajnokságból a bajnok (PSG) és a második helyezett automatikusan a BL-főtáblára kerül. A harmadik helyezett a selejtező harmadik köréből kezdené a játékot, azonban az Európa-liga-döntő párosítása miatt – a már BL-főtáblás Atlético Madrid egy francia klubbal, a Marseille-jel játszik – a franciáknak mindenképpen lesz egy harmadik csapatuk is a főtáblán: ha az OM nyeri az El-t, akkor az OM, ha az Atlético, akkor – a kvóta „eggyel lejjebb csúszása” miatt – a francia bajnokság harmadik helyezettje.