Ligue 1: a Lyon legázolta az OM-et, élre állt a tabellán

2012.11.28. 23:15
Gomist háromszor ünnepelhették társai (Fotó: Reuters)
Pótolták a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 10. fordulójából elhalasztott Olympique Marseille–Olympique Lyon mérkőzést: az „Olympico” néven ismert rangadót a háromgólos Bafétimbi Gomis vezetésével a vendég OL nyerte meg 4–1-re.

A rangadó eredetileg a pocsék időjárás miatt maradt el, és a marseille-i drukkerek nem sok örömüket lelték abban, hogy most lejátszották – a vendég Lyon végig kézben tartotta a meccset. Az OL már a 3. percben vezetést szerzett Gomis büntetőjével, majd a lyoniak centere remek egyéni alakítással küldte világgá a 34. percben az OM védőit, és a kapuba lőtt. A marseille-i hátvédsor elég (tragi)komikus képet mutatott a gólnál...

A fordulás után semmivel nem javult a hazaiak helyzete: a 48. percben Steed Malbranque elvetődve lőtt gyönyörű gólt, majd Gomis „csőrrel" megszerezte a 73. percben a negyediket is – kiütés, egyben a csatár első mesterhármasa a Ligue 1-ben. Loic Rémy egy kipattanót a hálóba küldve szépített, már amennyiben 0–4 után a hazai drukkerek ezt még szépítésnek tekintették – a Lyon 4–1-re győzött és átvette a vezetést a PSG-től. Az OM először kapott ki otthon a bajnokságban, míg a kiütéses sikerrel az OL valaha volt legnagyobb különbségű győzelmét könyvelhette el a Vélodrome-ban. Gomis a Ligue 1-ben az első futballista 1997 (Anton Drobnjak „hőstette”) óta, aki vendégjátékosként három gólt szerzett a Marseille arénájában.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

FRANCIA LIGUE 1
A 10. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS
Olympique Marseille–Olympique Lyon 1–4 (Rémy 76., ill. Gomis 3., 34., 73. – az elsőt 11-esből, Malbranque 48.)
1. Lyon 14 8 4 2 27–15 +12 28
2. Paris SG 14 7 5 2 23–10 +13 26
3. Marseille 14 8 2 4 18–15 +3 26
4. Saint-Étienne 14 7 4 3 24–10 +14 25
5. Bordeaux 14 6 6 2 18–11 +7 24
6. Valenciennes 14 6 4 4 27–16 +11 22
7. Toulouse 14 6 4 4 23–16 +7 22
8. Rennes 14 7 1 6 18–17 +1 22