Ligue 1: tíz emberrel is nyert a második helyezett Lille

2018.12.16. 17:35
A francia első osztályú labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) vasárnapi játéknapját a Nimes–Lille összecsapás nyitotta meg. A vendégek 3–2-re nyertek, és tartják a második helyüket a tabellán.

A mérkőzés első találatát a vendégek hetese, Rafael Leao szerezte a negyedik percben. Kipattanó után fejelt a kapuba (0–1).Rafael Leao szerezte a negyedik percben. Kipattanó után fejelt a kapuba (0–1).

A Lille csapatkapitányát, José Fontét érdekes körülmények között kiállította a játékvezető a 16. percben. A 36-szoros portugál válogatott valószínűleg az oldalvonali asszisztensek mondott valami nem oda illőt.

A piros lap azonban nem zavarta meg a vendégeket, és a 41. percben Jonathan Bamba kisebb kapushiba segítségével növelte az előnyüket (0–2). A 22 éves franciának ez volt a nyolcadik bajnoki gólja.

A 66. percben szép kontra végén Nicolas Pépé a bal alsóba helyezte a labdát (0–3). A Lille támadójának ez volt a 12. gólja a Ligue 1 mostani idényében, így tartja a lépést Kylian Mbappéval és a Nantes csatárával, Emiliano Salával.

A Nimes két perc múlva Rasid Aliui révén szépített. A marokkói játékos gyönyörűen emelte át a kint álló kapust (1–3).

A végjáték hozott még izgalmakat. A hazaiak a 92. percben szöglet után szerezték meg a második góljukat Clement Depres fejesével (2–3).