Liga 1: a Sepsi OSK négy gólt szerezve verte meg a bukaresti Dinamót!

2021.10.31. 16:20
Stefanescu duplájával 2–0-ra vezetett a Sepsi (Fotó: Fekete Lehel/Sepsi OSK)
A Sepsi OSK 4–1-re legyőzte hazai pályán a Dinamo Bucuresti-et a román élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Liga 1) 14. fordulójának vasárnapi játéknapján. A sepsiszentgyörgyiek az 1. fordulót követően tudtak ismét győzelmet aratni a bajnokságban.

LIGA 1
14. FORDULÓ
Sepsi OSK–Dinamo Bucuresti 4–1
(2–1)
Sepsiszentgyörgy,Sepsi OSK Aréna,zárt kapuk mögött.Vezette:Coltescu
Sepsi OSK:Began – Dimitrov, Ninaj, Mitrea, Dumitrescu – Eder González (Fofana, 79.), Paun – Askovszki (Barbut, 73.), Achahbar (Damascan, 64.), Stefanescu (Eder, 79.) – Luckassen (Csuncsukov, 73.).Vezetőedző:Cristiano Bergodi
Dinamo Bucuresti:Iliev – Sorescu, André, Pinto, Popa (Grigore, 41.), Radu – Torje, Espinosa, Itu (Tira, 79.), Maugreanu (Cretu, 79.), Ivanovszki (Vesteniczky, 90+1.), Matei (Bani, 90+1.).Vezetőedző:Mircea Rednic

Gólszerző:Stefanescu (13., 21.), Mitrea (72.), Fofana (86.), ill. Torje (39.)

Tizenkét nyeretlen mérkőzés és 106 nap után győzött újra a Sepsi OSK a román élvonalban, amely a Dinamo ellen aratta első sikerét magyarországi támogatásból épült új stadionjában – ahonnan csak a járványhelyzet miatt kitiltott nézők hiányoztak.

A Sepsi kivárásra játszott a mérkőzés első perceiben, így az első lövések a Liga 1-es újonc Razvan Began kapuja felé mentek, de Gabriel Torje fölé lőtt, Catalin Itu pedig középre, így a hazai kapus gond nélkül védett. Öt perc után viszont már egyre veszélyesebbek lettek a Sepsi gyors, vertikális támadásai, amelyeket rendre Marius Stefanescura játszottak ki a hazaiak. Anass Achahbar indításaiból a balszélső nyolc perc alatt kétszer is bevette a Dinamo kapuját, első lövésénél még szerencséje volt, mert Deian Sorescu közbelépésnek köszönhetően pörgött át Plamen Iliev kapuson a labda, de másodszor már tökéletesen lőtt az ötös bal sarkáról a hosszú sarokba. A mesterhármas már nem jött össze, harmadik ziccerénél hiába emelte át Ilieven a labdát, az centikkel a jobb sarok mellé ment, a félidő végére pedig magára talált a bukaresti csapat is. Torje parádés gólt lőtt 25 méterről a bal felső sarokba, miután a partjelző nem észlelte, hogy Began a lessen álló Andre Pinto elől öklözte eléje a labdát. A félidő legvégén viszont nagyot mentett a szentgyörgyi kapus, amikor az egyedül kilépő Mirko Ivanovszki lábáról lopta le kivetődve a labdát.

A második félidő óvatosabb focit hozott, a szentgyörgyi kontráktól tartó Dinamo nem mert kitámadni, a Sepsi pedig előnyben inkább a labdatartásra törekedett. Az egyedül kiugró Kevin Luckassen gólját les miatt nem adták meg, pedig egy vonalból indult a bukaresti védőkkel, a másik oldalon Torje kapáslövése ment fölé. A statikus focit egy szabadrúgás utáni szentgyörgyi gól törte meg: Eder Gonzalez előre ívelt labdáját Bogdan Mitrea hat méterről előre dőlve fejelte a jobb alsó sarokba. A kegyelemdöfést már a Sepsi cseréi adták meg a Dinamónak, Cristi Barbut 70 méteres vágta után tálalt jobbról Boubacar Fofana elé, aki hét méterről nem hibázott. Sikerével a Sepsi kikerült a kiesőzónából, de a felsőházi rájátszást érő hatodik helytől még mindig tíz pont választja el.

Az első félidőben két gólpasszt is kioszotott Achahbar (Fotó: Fekete Lehel/Sepsi OSK)

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK! A Sepsi OSK 4–1-re legyőzte a Dinamo Bucurestit.

90+1. perc: Ivanovszki és Matei helyére Bani és Vesteniczky érkezett a vendégeknél.

90. perc: Nem lesz sok hosszabbítás.

89. perc: Torje lövése okozott veszélyt, majd egy kontrával indulhatott meg a Sepsi, de Golofcát végül szerelni tudták.

86. perc: GÓÓL! Már 4–1-re vezet a Sepsi OSK, ezúttal a csereként beálló Fofana a gólszerző! A szintén csereként beszálló Barbut cselezte át magát a védelmen, majd középre tett labdája megtalálta Fofanát, aki közelről a kapuba lőtt.

84. perc: A hosszabbítással együtt is legfeljebb tíz perc lehet hátra a meccsből – közel jár a Sepsi ahhoz, hogy az 1. fordulót követően újra bajnokit nyerjen.

80. perc: Fofana könyöklésért kapott sárga lapot.

79. perc: újabb változtatások – Magareanu és Itu helyet Cretu és Tira a bukarestieknél, Eder és a két gólt szerző Stefanescu helyett Fofana és Golofca a pályán a Sepsinél.

73. perc: Askovszki és Luckassen helyett Barbut és Csuncsukov a pályán a hazaiaknál.

72. perc: GÓÓL! Mitrea találatával 3–1-re vezet a Sepsi OSK! Eder végzett el egy szabadrúgást, a tizenhatoson belülre ívelt, Mitrea pedig tökéletesen érkezett és védhetetlenül a kapuba fejelt.

70. perc: Matei adta be rendkívül veszélyesen a labdát jobb oldalról, elakadt a blokkban, majd Torje elé került, aki lőtt, de fölé.

A Sepsi támadóját, Luckassent egyébként Mircea Rednic, a Dinamo Bucuresti vezetőedzője vitte Romániába, amikor még a Poli Iasi szakvezetője volt, majd a Viitorulnál is volt az edzője.

64. perc: Damascan érkezett a pályára a két gólpasszt jegyző Achahbar helyére.

63. perc: Achahbar adott egy remek labdát Luckassennek, aki megindult a kapu felé, de jó ütemben tisztáztak előle.

59. perc: a Dinamo vezetett egy lendületes támadást, melynek végén a középre tett labdával Ivanovszkit keresték, ő azonban nem ért oda.

56. perc: Stefanescu indította Luckassent, aki 13 méterről a bal alsóba lőtte a labdát, de a partjelző lest jelzett. A visszajátszások alapján a holland csatár egyvonalban volt a védőjével a passz pillanatában.

48. perc: Visszakanyarodva az első játékrészben látottakhoz, a labdabirtoklás megoszlása közel azonos volt, a kaput is ugyanannyiszor találta el a két csapat, de a sepsiszentgyörgyiek hárommal több lövéssel próbálkoztak. Ebben a félidőben eddg nincs helyzet.

KEZDETÉT VETTE A MÁSODIK FÉLIDŐ! Egyik oldalon sem volt csere.

VÉGE AZ ELSŐ JÁTÉKRÉSZNEK!

45+1. perc: Ivanovszki lépett ki ziccerben, de Began odaért és nem lett belőle lövés.

41. perc: Popa helyett Grigore a pályán a vendégeknél.

39. perc: GÓÓL! Szépít a Dinamo Bucuresti. Began ütött ki egy szabadrúgásból érkező beadást, a labda az 56-szoros román válogatott Torje elé pattant, aki a tizenhatoson kívülről zudított egy hatalmas bombát a kapuba, 2–1. Az örök reménységnek tartott Torje egyébként a Bánság Messije becenevet viseli.

35. perc: Luckassen a kapunak háttal kapott labdát a tizenhatoson belül, majd Paun elé készítette azt, aki mellé lőtt.

33. perc: Eder González gyüjtötte be a meccs első sárga lapos figyelmeztetését.

31. perc: Ezúttal Luckassen iramodott meg a labdával, majd bőven a tizenhatoson kívülről úgy döntött, megpróbálkozik egy átlövéssel – nem talált kaput.

28. perc: NEM SOK KELLETT A MESTERHÁRMASHOZ! Luckassen passza után Stefanescu ugrott ki a védők közül, ziccerben vezethette rá a labdát a bukarestiek kapujára, majd átemeléssel próbálkozott, de mellé ment.

21. perc: GÓÓL! Stefanescu ismét, 2–0-ra vezet a Sepsi OSK! Kontrát vezetett volna a Dinamo, de nem tudta végigvinni, a hazaiak pedig remekül építették fel a támadásukat, melynek végén Stefanescu kapott egy pazar labdát – ismét Achahbartól –, majd nagyjából az ötös sarkáról talált be.

19. perc: Askovszki adta be jobbról a bukaresti védők mögé a labdát, amelyet a becsúszva érkező Acharbar 8 méterről a jobb alsó sarok mellé lőtt.

13. perc: GÓÓL! Stefanescu eredményes, 1–0-ra vezet a Sepsi! Acharbar indította Stefanescut, akinek a tizenhatos bal oldaláról rálőtt labdája felpördült a blokkolni próbáló Sorescu lábán és a kapus felett a hosszú sarokba vágódott.

9. perc: Achahbar egy csel után 24 méterről lő, de a labda messze elkerüli a jobb felső sarkot.

7. perc: Stefanescu átlövését blokkolja Popa, aztán Dimitrov adja be az ötösre a labdát, ahol Paun elől mentenek a bukaresti védők.

5. perc: Itu szerez labdát a bal oldalon, betör a tizenhatoson belülre, de középre lőtt pattogós labdáját fogja Began.

3. perc: Espinosát kell ápolni, Askovszki rúgott bele a combjába.

2. perc: Magureanu emeli ki jobbra a labdát, Torje 10 méteres kapáslövése azonban nagyon fölé megy.

A kezdősípszó előtti percekben egy róka sétált a lelátón a Sepsi OSK Arénában.

1. perc: Piros-fehérben a Sepsi, zöld szerelésben a Dinamo Bucuresti.

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! A Sepsi indította útjára a labdát.

ELŐZMÉNYEK

A Sepsi bő két hete, október 16-án avatta fel új stadionját, a Sepsi OSK Arénát 2400 néző előtt a Voluntari elleni, 2–1-re elveszített bajnokin. A sepsiszentgyörgyiek ezúttal ismét hazai pályán léphetnek pályára a bajnokságban, szurkolók azonban nem lehetnek a koronavírus-járvány negyedik hulláma miatt.

Bár a román élvonal küzdelmei még csak az alapszakasz felénél tartanak, a Sepsi kiesési helyosztót játszik vasárnap: a tabella 14. helyén álló székelyföldi csapat a 15. Dinamót fogadja, zárt kapus mérkőzésen. Mindkét együttes hónapok óta nyeretlen a Liga 1-ben: a bukarestiek a 3., a szentgyörgyiek az 1. fordulóban győztek legutóbb.

A nyár óta tartozásai miatt ismét csődvédelem alatt álló Dinamo ellen rendszerint jól megy a Sepsinek, amely az elmúlt két évben játszott négy egymás elleni találkozóból hármat is megnyert, legutóbb februárban pedig gól nélküli döntetlent ért el Bukarestben. A szentgyörgyi csapatnak ráadásul a héten végre sikerélménye is volt, a Román Kupában a FCU Craiova ellen (1–0), miközben a 18-szoros bajnok utolsó perces góllal abban a sorozatban is elbukott a FC Argessel szemben (1–2). A kupában kedden játszó Dinamo két nappal többet készülhetett a vasárnapi mérkőzésre, mint a kolozsvári bajnoki, majd szörényvári kupamérkőzése miatt hat napig úton levő, csupán pénteken hazaérő háromszéki együttes.

A Sepsiben a hosszabb ideje sérült középpályások, Gabriel Vasvari, Fülöp István és Rajko Rep mellett az eddig az idény valamennyi meccsén védő, a csütörtöki kupamérkőzés végén kiállított Niczuly Roland sem játszhat. A helyén Razvan Began alighanem bemutatkozhat a Liga 1-ben. A nyáron igazolt 25 éves kapus – bár a kolozsvári CFR nevelése – eddig csak a másodosztályban védett, Nagyváradon, Suceaván, majd tavaly az osztályozóig jutó Dunarea Calarasi-nál.

Az élcsoport:  1. CFR 36 pont, 2. Universitatea Craiova 28 pont, 3. FCSB 24 pont (12 mérk.), ...14. Sepsi 10 pont (13 mérk.)

ÜDVÖZÖLJÜK OLVASÓINKAT A SEPSI OSK–DINAMO BUCURESTI LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁBAN!